0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
27 Eylül 2022 Salı 08:19:00 - Güncelleme:27 Eylül 2022 Salı 08:19:00

Türkiye, radikal İsrailli grupların Mescidi Aksa'ya baskınını kınadı

Kaynak: AA

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, 'İşgal altındaki Doğu Kudüs'te radikal İsrailli grupların İsrail güvenlik güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemelerini kınıyoruz. İsrail makamlarını derhal gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.' açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "İşgal altındaki Doğu Kudüs'te, radikal İsrailli grupların, İsrail güvenlik güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemelerini kınıyor ve kabul edilemez buluyoruz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Mescid-i Aksa'nın kutsiyetini ve uluslararası hukuka dayalı statüsünü ihlal eden bu uygulamalara izin verilmemesi vurgulanırken gerginliğin tırmanmaması için İsrail makamlarına derhal gerekli önlemleri alması çağrısı yapıldı.

- YAHUDİ YERLEŞİMCİLERDEN AKSA'YA BASKIN

Fanatik Yahudi yerleşimciler, İbrani takvimine göre yılın ilk günü olan "Roş Aşana Bayramı" nedeniyle sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlerken, İsrail polisi baskını protesto eden Filistinlilere müdahale etmişti.

Etiketler : Dışişleri Bakanlığı Roş Aşana Bayramı Mescid-i Aksa
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX