0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Mayıs 2024 Perşembe 22:06:00 - Güncelleme:30 Mayıs 2024 Perşembe 22:06:00

Taş uzaktan gelmedi! 18 yıllık sır cinayet çözüldü

Kaynak: DHA

ABONE OL

Kütahya'da 18 yıl önce kaybolan Erhan Küpray'ın iş ortağı ve en yakın arkadaşı tarafından canice öldürüldüğü ortaya çıktı. Katilin, Küpray'ı 2006 yılında ellerini kravatla bağladığı, çok kez bıçaklayıp, başını ezerek tanınmaz hale getirdiği, kendi köyüne yakın bir mevkiye gömmeye çalıştığı ancak cesedin kısmen gömüldüğü için kısa zamanda bulunduğu tespit edildi.

Kütahya'da 2006 yılında öldürüldükten sonra toprağa gömülmüş olarak bulunan ve kimliği tespit edilemeyen erkek cesedin, aynı yıl Eskişehir'de kaybolan Erhan Küpray'ya (33) ait olduğu ortaya çıktı.

KATİLİ EN YAKIN ARKADAŞI ÇIKTI!

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği bünyesinde oluşturulan özel ekibin ortaya çıkardığı 18 yıllık cinayetin zanlısının ise olay yerinde bulunan DNA örnekleri eşleşen Küpray'ın iş ortağı ve en yakın arkadaşı A.K. (51) olduğu belirlendi. Katil zanlısı A.K. ile ona yardım ettiği öne sürülen Y.Ş. (61) gözaltına alındı.

CİNAYETİ ÖZEL EKİP ÇÖZDÜ

Eskişehir'de oturan Erhan Küpray, 2006 yılında evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Ailesi, eve dönmemesi üzerine kayıp başvurusunda bulundu. O dönem yapılan aramalardan bir sonuç çıkmadı ve Erhan Küpray, kayıp olarak arananlar listesine eklendi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kentteki kayıp ve faili meçhul cinayetler ile ilgili dosyaları yeniden incelemeye alarak özel bir ekip kurdu.

ÖLDÜRÜP YAKMIŞ!

Polis ekiplerince çevre illerde yapılan incelemede Kütahya'nın kent merkezine yakın bir köyünde Erhan Küpray'ın kaybolduğu dönemde, kimliği belirlenemeyen bir erkek cesedi bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

İncelenen dosyada erkek cesedinin başının ezildiği, göğüs kısmından kesici bir aletle defalarca kez yaralandığı, cesedin kısmen yakıldığı ve ellerinin de kravatla bağlandığı anlaşıldı.

KATİL ZANLILARI KÜTAHYA'DA YAKALANDI

Erkek cesedinin Erhan Küpray'a ait olabileceği değerlendirmesi üzerinden yola çıkan özel ekip, olay yeri ve çevresindeki iz ile DNA örneklerini Erhan Küpray'ın en yakın arkadaşı, birlikte iş yaptıkları ortağı olan A.K. ile karşılaştırdı. Yapılan DNA incelemesinde izler eşleşince A.K. ve ona cinayette yardım ettiği iddia edilen Y.Ş., katil zanlıları olarak Kütahya'da yakalanarak Eskişehir'e getirildi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde ifadesi alınan 2 şüpheli de suçlamayı kabul etmedi ve Erhan Küpray'ın en yakın arkadaşı ve iş ortağı olduğunu belirterek, öldürülmesine ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını savundu. Sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen A.K. ve Y.Ş., gazetecilerin 'Bunca yıl vicdan azabı çekiyor musunuz?' sorusuna 'Ben bir şey yapmadım ki, neden vicdan azabı çekeyim' diye cevap verdi.

Kurulan özel ekibin yaptığı araştırmada A.K.'nın iş ortağı ve en yakın arkadaşı olan Erhan Küpray'ı 2006 yılında ellerinin kravatla bağladığı, çok kez bıçaklayıp, başını ezerek tanınmaz hale getirmeye çalıştığı, kendi köyüne yakın bir mevkiye gömmeye çalıştığı ancak cesedin kısmen gömüldüğü için kısa zamanda bulunduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Y.Ş.'nin de A.K.'ya cinayet ve gömülmesinde yardım ettiği öne sürüldü.

Soruşturma sürüyor.

Etiketler : kütahya cinayet erhan küpray kayıp haberleri kayıp cinayet haberleri eskişehir
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX