0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Nisan 2023 Cuma 15:53:00 - Güncelleme:29 Nisan 2023 Cumartesi 07:11:00

İki oğlunu sabanla doktor yaptı

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde yaşayan 67 yaşındaki İbrahim Sakallı, ata koştuğu sabanla çift sürerek elde ettiği gelirle iki oğlunu tıp fakültesinde okuttu.

İlkbaharda işlerinin başladığını belirten İbrahim Sakallı "Kar yağana kadar işlerim devam eder. Traktörün gitmediği yerlerde at çalışıyor" dedi.

TRAKTÖRÜN GİREMEDİĞİ ARAZİLER

■ Eşiyle 30 yıl önce Akdere Mahallesi'nden Çağlayancerit'e gelen Sakallı, o zamandan beri traktörlerin giremediği bahçe ve engebeli arazilerde atıyla çift sürüyor. Bu işten elde ettiği gelirle, iki oğlunu okutup doktor yapan Sakallı, çalışmaktan vazgeçmiyor. Sakallı, "Atımın tımarına bakıyorum. Daha önceden tarla ve bahçesini sürdürmek isteyenleri bir sıraya alıyorum" dedi.

'GENÇ GİBİ ÇALIŞIYORUM'

■ Elde ettiği gelirle oğulları Ahmet ve Veli Sakallı'yı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuttuğunu aktaran Sakallı, "İkisi de Mersin'de doktorluk yapıyor" diye konuştu. Çalışmayı çok sevdiğini dile getiren Sakallı, "Çocuklarım 'Çalışma' diyor ama ben duramıyorum. Sıhhatim yerinde, bana spor oluyor. Yaşım 67 ama genç gibi çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler : İbrahim Sakallı Sabah Çağlayancerit Ahmet ve Veli Sakallı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX