0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Şubat 2023 Perşembe 18:19:00 - Güncelleme:16 Şubat 2023 Perşembe 18:19:00

STK'lar afetzedeler için durmadan çalışıyor

Afet bölgesinde yaraların sarılması için umutlu çalışmalar devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye giden insanlar, depremzedeler için ellerinden geleni yapıyor.

Asrın felaketinin ardından yaraların sarılması için bölgede çalışmalar hızla devam ediyor. Akşam TV, yardımların köylere ulaşabilmesi için büyük çaba sarf eden STK'ların lojistik merkezindeydi...

İHH lojistik merkezindeki çalışmalarını anlatan eski milli basketbolcu Furkan Aldemir, bölgede yararlı olabilmek için bireysel değil, STK'larla çalışmak gerektiğini vurguladı.

Türkiye'de öğretmenlik yapan Kamerunlu Osman da depremzedelere yardım etmek için Adıyaman'da... Kamerunlu Osman öğretmen, lojistik desteğin depremzedeler için hayati bir ihtiyaç olduğu görüşünde.

Yetim çocuklar için önceliklerinin koruma görevi olduğunu söyleyen Yetim Vakfı Genel Başkanı Murat Yılmaz ise, çadırkentlerde bulunan çocuklarla ilgili de psikososyal destek faaliyetlerinde bulunduklarını dile getirdi.

Etiketler : depremzede afetzede STK
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX