0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Şubat 2023 Salı 22:30:00 - Güncelleme:14 Şubat 2023 Salı 22:30:00

Şanlıurfa'da 25 bin depremzede çadırlarda kalıyor

Kaynak: AA

ABONE OL

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, 25 bin depremzede çadırlarda barınıyor.

AFAD tarafından kente gönderilen çadırlar, Şanlıurfa Valiliği ve Kaymakamlıkların koordinasyonunda belirlenen 91 alanda çadır kuruldu.

Evleri yıkılan ve ağır hasarlı olan depremzedelerden 25 bini kendileri için kurulan çadırlarda kalıyor.

Çadır kentlerde başta gıda ve giyim olmak üzere temel ihtiyaçlar kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliğiyle karşılanıyor.

Kentte en fazla çadır Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde kuruldu.

Haliliye ilçesindeki Turgut Özal Parkı'na kurulan çadır kentte kalan 67 yaşındaki Mahmut Keresteci, AA muhabirine, evlerinin depremlerde ağır hasar aldığını söyledi.

Bir haftadır çadırda kaldıklarını anlatan Keresteci, "5 katlı binanın en üst katındaydık. Büyük bir tehlike atlattık. Allah bir daha kimseye göstermesin." dedi.

Çadır kentte ihtiyaçlarının karşılandığını anlatan Keresteci, "Allah devletimiz ve milletimizden razı olsun." ifadelerini kullandı.

Depremzedelerden Asiye Yağmur ise 5 çocuğu ile çadırda kaldığını ve her ihtiyaçlarının kamu ve yardım kuruluşlarının desteğiyle karşılandığını dile getirdi.

Etiketler : Şanlıurfa Asrın felaketi Depremzedeler
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX