0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Haziran 2024 Çarşamba 08:30:00 - Güncelleme:05 Haziran 2024 Çarşamba 08:30:00

Sanat için rampa

Kaynak: Akşam Gazetesi

ABONE OL

Çifte Minareli Medrese'deki sergide eserleri sergilenen bedensel engelli Alperen Güven için tarihi yapıya seyyar rampa yapıldı. Güven, portatif rampa sayesinde sergiye katılabilmenin mutluluğunu yaşadı.

Doğuştan el ve ayaklarında güçsüzlük olan Raci Alkır Güzel Sanatlar Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Alperen Güven (15), yıl sonu sergisi için 2 ayrı eser hazırladı. Okul yönetimi, aralarında Güven'in eserlerinin de olduğu çalışmaları Çifte Minareli Medrese'de sergilemeye karar verdi. Medresenin fiziki yapısı nedeniyle eserlerini sergide görme fırsatı bulamayan Güven, bu durumu Vakıflar Bölge Müdürlüğü Çifte Minareli Medrese'den sorumlu Şube Müdürü Erkin Tokgöz ile görüştü. Görüşme sonrası Güven'in sergiyi görebilmesi için tarihi medreseye seyyar engelli rampası yapıldı.

'ENGELLİLER İÇİN İYİ OLDU'

İki günde tamamlanan rampa sayesinde sergiyi gezen Alperen Güven, "Doğuştan el ve ayaklarımda güçsüzlük olduğu için yürüyemiyor ve bazı hareketleri yapamıyorum. Akülü sandalye kullanıyorum. Rampa sadece benim için değil; engelliler için iyi oldu" dedi.

Etiketler : sanat engelli rampa
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX