0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Nisan 2023 Çarşamba 12:15:00 - Güncelleme:26 Nisan 2023 Çarşamba 12:15:00

Rusya'da dost olmayan ülkelere ait varlıklara kayyum atanabilecek

Kaynak: AA

ABONE OL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki dost olmayan ülkelere ait varlıklara kayyum atanabilmesine izin verdi. Putin tarafından imzalanan kararnameyle ülkedeki Uniper ve Fortum şirketlerinin varlıklarına da kayyum atandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yurt dışında dondurulan Rus varlıklarına yönelik atılacak misilleme adımlarını içeren kararname, ülkenin yasal bilgi sisteminde yayımlandı.

Başta ABD olmak üzere dost olmayan ülkelerin Rusya'daki varlıklarına kayyum atanabilmesine imkan sağlayan kararnamede, söz konusu varlıkların kontrolü Rusya Federal Devlet Mülkiyet Yönetimi Ajansı tarafından yürütülecek.

Kararnamede, bu kapsamda Alman Uniper ve Finli Fortum şirketlerinin Rusya'daki varlıklarının yönetimi için de kayyum atandığı belirtildi.

Uniper'in Rusya'da beş tane jeotermal güç santrali bulunuyor, Fortum ise yedi jeotermal güç santralinin yanı sıra çeşitli elektrik üretim ve dağıtım yatırımlarına sahip.

Etiketler : rusya varlık kayyum
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX