0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Haziran 2022 Perşembe 09:29:00 - Güncelleme:30 Haziran 2022 Perşembe 09:31:00

Reyhanlı katliamının talimatını veren Mehmet Gezer Türkiye'ye getirildi

Kaynak: AA

ABONE OL

Son Dakika Haberleri.. Reyhanlı Katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik'in “saldırının talimatını aldım” dediği uyuşturucu baronu Memet Gezer, ABD'den Türkiye'ye getirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Reyhanlı katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik'in ifadelerinde, 'Saldırının talimatını aldım' dediği, ABD'de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer'in, Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

Emniyet'ten gelen açıklama şöyle:

Reyhanlı Katliamının planlayıcısı Yusuf Nazik'in ifadelerinde, "saldırının talimatını aldım" dediği, Amerika Birleşik Devletleri'nde tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer, Türkiye'ye getirildi.

Söz konusu şahsın ABD'de bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, İnterpol Europol Daire Başkanlığımızca gerekli çalışmalar yapılmış, ABD'li yetkililer ile temasların ardından sınır dışı edilmesi hususunda mutabık kalınmıştır.

ABD'li görevliler refakatinde ülkemize getirilen şahıs, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince İstanbul Havalimanından teslim alınmıştır.

09.05.1967 Antakya doğumlu olan Memet Gezer, "Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama" suçundan kırmızı bülten ile uluslararası düzeyde, "Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" gibi muhtelif 17 suçtan ise ulusal düzeyde aranmaktaydı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler : Emniyet Genel Müdürlüğü reyhanlı katliam Memet Gezer
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes