0530 708 54 54
0530 708 54 54
03 Mayıs 2020 Pazar 08:45:00 - Güncelleme:03 Mayıs 2020 Pazar 08:45:00

Reuters, dünyaya Türkiye'nin koronavirüse karşı başarısını anlattı

İngiliz haber ajansı Reuters Türkiye'nin dünya basınında geniş yer bulan koronavirüs mücadelesini merceğe aldı ve salgınla mücadelenin “gizli kahramanları” olarak adlandırılan filyasyon ekiplerini izledi.

İngiliz haber ajansı Reuters Türkiye'nin dünya basınında geniş yer bulan koronavirüs mücadelesini merceğe aldı ve salgınla savaşın "gizli kahramanları" filyasyon ekiplerini izledi. Ajans, Türkiye'de koronavirüs hastalarıyla temasta bulunan kişileri takip etmek amacıyla kurulan ve 'virüs dedektifi' adıyla anılan filyasyon Ankara'da ev ev gezmesini görüntüledi.

ÖZEL KIYAFET VE KORUYUCU EKİPMANLAR

Özel kıyafet ve koruyucu ekipmanlara sahip ikişer kişilik ekipler önceden belirli olan evleri tek tek dolaşıyor. Bu görevlilerden biri tıbbi ekipmanlar taşırken diğeri de kağıt ve belge işlemlerini üstleniyor. 15 dakikalık süreç sonrasında başka bir eve geçen görevliler ve yöntemle ilgili olarak, "Türkiye koronavirüs salgınını takip ederek ortadan kaldırmak için hasta olanların temas etmiş olabileceği insanları bu ekiplerle ziyaret ediyor. Dünya çapında Kovid-19 vaka artış hızında en yüksek ülkelerden biri olduktan sonra yetkililer 6 hafta sonunda Türkiye'de vaka artış hızının durulduğunu açıkladı. Türkiye'deki ölüm sayısı 11 ülkeden daha düşük" bilgisini verdi.

GÜNEY KORE İLE KARŞILAŞTIRMA

Son 10 günde Türkiye'de ölüm sayısının düşük olduğunu aktaran Reuters, "Akıllı telefonlara yüklenen temas takip uygulaması aracılığıyla toplam ölüm sayısını 250'nin altında tutan Güney Kore'nin aksine Türkiye insan gücüne odaklanan bir yöntemi tercih etti" ifadesini kullandı.

Etiketler : türkiye koronavirüs reuters türkiye koronavirüs koronavirüsle mücadele kovid-19 salgın virüs pandemi covid-19 corona koronavirüs salgını koronavirüs haberleri filyasyon ekipleri filyasyon
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX