0530 708 54 54
0530 708 54 54
02 Ağustos 2017 Çarşamba 22:11:00 - Güncelleme:02 Ağustos 2017 Çarşamba 22:42:00

PKK'yı sinek gibi ezen Tuğgeneral Metin Tokel YAŞ'ta tümgeneralliğe terfi etti

YAŞ'ta terfi ettirilen komutanlar arasında dikkat çekçi isimler yeraldı. Başbakan Binali Yıldırım'a Hakkari ve Çukurca'da PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarla ilgili brifing veren Tuğgeneral Metin Tokel, tümgeneralliğe terfi ettirildi.

Terör örgütü PKK'ya karşı başarılı operasyonlara imza atan Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, YAŞ'ta bir üst rütbeye terfi ettirildi. 

Tokel, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra atandığı 2. Hudut Komutanlığı'nı ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım'a  Hakkâri ve Çukurca'daki operasyonlarla ilgili brifing vermişti. Tokel "Bir ayda 200 teröristi etkisiz hale getirdik" demişti.

 

TUGAY KOMUTANI ALBAYLAR TERFİ ALDI

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tuğgeneral seviyesinde yaşanan tasfiye nedeniyle bu rütbedeki subayların atandığı efsane komando tugaylarına atanan albaylar generalliğe terfi ettirildi. İşte tuğgeneral olan o albaylar

1. Komando Tugayı Kayseri-Özel Kuvvetlerden Piyade Albay Kemal Kırış,

2. Komando Tugayı Bolu-Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, 

3. Komando Tugayı Siirt-Piyade Kurmay Albay Selçuk Yavuz, 

49. Komando Tugayı Bingöl- Piyade Albay Ersin Altay, 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX