0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Ocak 2016 Pazar 00:00:00 - Güncelleme:31 Ocak 2016 Pazar 00:00:00

Paralelin avukatlığını  yapasım geliyor

Hükümeti yıpratmak için türlü oyunlar oynayan Doğan, Bülent Arınç’ı Taha Akyol’un programına çıkartarak yeni bir operasyon düzenledi. Arınç, Doğan’a destek verdi, ihanet çetesi Paralel Yapı’nın avukatlığını yapabileceğini söyledi.

Eski Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, önceki akşam Aydın Doğan’ın televizyon kanalı CNN Türk’te Taha Akyol’un programına konuk oldu.  Gündeme dair açıklamalarda bulunan Arınç’ın Fetullahçı ağzıyla konuşması herkesi şaşırttı. Özellikle AK PARTİ tabanından Arınç’a büyük tepki yağdı. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi yükseldi. Birçok kişi Arınç’ın, FETÖ’nün yanında saf tutmasını çok sert sözlerle eleştirdi. Özellikle, Paralel Yapı ile mücadeleye yönelik sarf ettiği, “Paralel ile mücadele kapsamında açılan o kadar çok dava var ki üstüme cübbeyi tekrar geçirmek istiyorum” ifadeleri büyük tepki topladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Arınç’ın son çıkışını ‘gündeme gelme çabası’ olarak yorumladı. 

Şener’e kaybettirdi 

Arınç’ın böyle bir dönemde yeniden ortaya çıkması, AK Parti’den ayrılıp parti kurduktan sonra hüsrana uğrayan Abdüllatif Şener'i hatırlattı. Aydın Doğan tarafından parlatılan ve sıkça gündeme getirilen Şene,r bakanlık yaptığı partiden istifa etmiş, bir parti kurarak seçimlere girmişti. Seçim barajına yaklaşamayan Şener, bağımsız aday olmuş ancak yine de başarı elde edememişti. Arınç, şimdilerde siyasete çok uzak olan bu isimlere benzetti.

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX