0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Eylül 2023 Cuma 09:36:00 - Güncelleme:15 Eylül 2023 Cuma 09:36:00

Özgür Özel adaylığını ilan edecek!

Kaynak: Yeni Şafak

ABONE OL

CHP Grup Başkanı Özgür Özel harekete geçti. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün saat 14.00'da kameraların karşısına geçerek CHP Genel Başkan adaylığını ilan edecek.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, genel başkanlık için bugün adaylığını açıklayacak. İmamoğlu başkanlığındaki Zoom toplantısına katılan Tekin Bingöl, Muharrem Erkek ve Engin Altay'ın Özel ile hareket etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın destekçiler arasında. Özel, adaylık sürecinde İmamoğlu'yla da iş birliği yapacak.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel bugün partisinin liderliği için adaylığını açıklayacak.

Özel'in delege üzerindeki gücü kadar kimlerle ortak hareket edeceği de merak konusu.Seçim yenilgisi sonrası İmamoğlu başkanlığında yapılan ve ifşa olan Zoom toplantısına katılan Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Engin Altay gibi isimlerin de Özel ile birlikte hareket etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Özel'e ilk aşamada CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut'un destek vermesi bekleniyor. Yeni Şafak'ın haberine göre, Özel'in adaylık sürecinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile iş birliği yapması beklenirken, İmamoğlu'nun bu sürece dışarıdan destek vermesi de masada duran bir diğer seçenek.

Etiketler : CHP Grup Başkanı Özgür Özel CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel CHP lideri aday Özgür Özel
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX