New York Borsası'nda Turkcell günü

Yayın Tarihi: 09 Temmuz 2024 Salı 22:47:00

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2024 Salı 22:47:00

Borsanın kapanış zilini Turkcell'in çaldığı etkinliğe, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı, Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç ve şirketin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank da oradaydı.

TÜRKİYE'NİN TURKCELL'İ

Turkcell Genel Müdürü Koç, 1994'ten bugüne, Turkcell'i "Türkiye'nin Turkcell'ine" dönüştürmede emeği geçenlere teşekkür etti.

Koç, Turkcell'in sadece bir "telekomünikasyon operatörü" olmaktan çıktığını vurguladı.

Şirketin internet sağlayıcılığından dijital ödeme sistemlerine, dijital yayıncılıktan, mobil mesajlaşma uygulamasına, dijital müzik platformundan, veri merkezi ve bulut teknolojilerine kadar birçok alanda bulunduğuna dikkati çekti.

KOÇ: TURKCELL STRATEJİK ÖNEMDE

Tüm bu işlerin ortaya koyduğu finansal performansla da Borsa İstanbul'da 7,3 milyar dolar piyasa değerine sahip olduklarını dile getiren Koç, Turkcell'in sadece ülke ekonomisi için değil, milli menfaatler ve toplumsal hizmetler noktasında da stratejik öneme sahip bir kurum olduğunu söyledi.

HATIRA MADALYONU

New York borsası başkan yardımcısı John Tuttle şirketin 30'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladı. Konuşmaların ardından Tuttle, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Kazancı ile Genel Müdür Koç'a 30. Yıl sertifikası ile hatıra madalyonu takdim etti.

Turkcell'in 30'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Wall Street'teki New York Borsası binasına da Türk bayrağı ve şirketin bayrağı çekildi.