0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Ağustos 2023 Çarşamba 11:52:00 - Güncelleme:23 Ağustos 2023 Çarşamba 11:52:00

MSB'den Sakarya Meydan Muharebesi'nin yıl dönümüne özel klip

Kaynak: AA

ABONE OL

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Sakarya Meydan Muharebesi'nin 102'nci yıl dönümünde Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve gazileri andı.

MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Harp tarihinin en uzun meydan muharebesi olan, savunmadan taarruza geçişimizin sembolü haline gelen Sakarya Meydan Muharebesi'nin 102'nci yıl dönümünde Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımdaki videoda, Sakarya Meydan Muharebesi öncesi yayımlanan Tekalif-i Milliye emirleri ile Türk milletinin varını yoğunu ortaya koyduğu vurgulandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." sözlerinin hatırlatıldığı videoda, 22 gün, 22 gece süren mücadelenin sonunda Yunan ordusunun bozguna uğratılarak zafere ulaşıldığı belirtildi.

Savaş döneminde çekilen görüntülerin de yer aldığı videoda, şehit ve gaziler saygı, minnet ve şükranla anıldı.

Etiketler : MSB Harp tarihinin en uzun meydan muharebesi Sakarya Meydan Muharebesi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX