0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
26 Mart 2022 Cumartesi 14:18:00 - Güncelleme:26 Mart 2022 Cumartesi 14:18:00

MHP Lideri Bahçeli'den CHP'ye tepki: HDP ile hiçbir farkı kalmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bahçeli, "CHP ile HDP'nin farkı kalmadı. Alın birini vurun ötekine" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bizde palavra, yalan, hayal tacirliği yoktur. Özümüz birdir, sözümüz senettir.

İMAMOĞLU'NA TEPKİ

Bizim belediye başkanımız şehri kara kışla boğuşurken balık yemeyi aklından geçirmez.

Biz milletimiz ne diyorsa ona bakarız. İnsanlarımızın nasıl huzur bulacağını kilitleniriz. Biz samimiyiz, içimiz bir dışımız birdir. Biz, önce ülkem ve memleketim sonra partim ve ben diyen Türkiye sevdalılarıyız. Dünya saltanatına değil millet sevdasına talibiz.

Belediye yönetimlerinin bahaneler üretmeye hakkı yoktur. Çalışacağız, çalışacağız, bir daha çalışacağız. Biz çalışmazsak çamurlaşmış zihniyetler önümüze geçecektir. Allah'ın izniyle hep birlikte çalışacağız. Hiç kuşkusuz zafer inananlarındır.

"BUKALEMUN SİYASETÇİLERDEN OLMADIK"

Sonuna kadar Türk milletinin emrinde ve hizmetindeyiz. Doğruya doğru yanlış diyecek cesaretteyiz. Bukalemun siyasetçilerden hiç olmadık. Geçmişini unutanlar arasında yer almadık.

Önümüzdeki mahalli idareler seçiminde hem mevcudumuzu koruyup hem de pek çok belediye başkanlığını kazanmak stratejik hedefimizdir. Bunu birlikte yapacağız. Omuz omuza mücadele edeceğiz.

Türkiye'nin ve partimizin önünde 2 yılı kapsayan 2 seçim var. Hazırlık içinde bulunmamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Bunlardan birincisi 2023 yılının Haziran ayında yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimidir. Diğeri de 2024 yılının Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimidir.

"ERDOĞAN'IN AÇIK ARA SEÇİLMESİ İÇİN OLAĞANÜSTÜ MÜCADELE AZMİ SERGİLEYECEĞİZ"

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı'nın ahlaki ilkelerine bağlı ve sadık kalacaktır. Bu bizim birinci stratejik hedefimizdir.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla güçlenmesi için insanüstü çaba gösterecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, 2023 yılının Haziran ayında TBMM'de milletvekili sayısını azami düzeye çıkarıp, Cumhur İttifakı'nın Anayasa'yı değiştirme çoğunluğuna ulaşması, sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar ve açık ara farkla Cumhurbaşkanı seçilmesi için olağanüstü mücadele azmi sergileyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi, terörün kökünü kazıma, bölücülüğün kafasını koparma seferberliğinde her fedakarlığı seve seve yapacak, desteğini ön şartsız verecektir, milli ekonomi için üzerine düşeni yapacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle uyumlu, en geniş demokratik katılım sağlandığı, başkanlık sistemini kurumsallaştıran yeni bir Anayasa'nın hazırlanması konusunda çalışacak ve bu uğurda siyasi faaliyetlerini yoğunlaştıracaktır.

"FAZLA MERAK İYİ DEĞİLDİR"

CHP Genel Başkanı, şahsımı hedef alıp, "Sen barajı geçemeyince nereye yüzeceksin, merakım o" diye soru sormuş. Sayın Kılıçdaroğlu, fazla merak iyi değildir. Ne gelirse insanın başına meraktan gelir. Biz yüzmeyi değil tunmayı biliriz. Tunduğumuz yerlerde de senin gibilerin nasıl boğulduğunu görürüz. MHP'nin baraj diye bir sorunu olmadığını, senin de efendilerinin de hatta bölücü ortakların da açıkça biliyor. HDP'nin bir eş başkanı grup toplantısında, "İktidarın küçük ortağı eriyor" diye konuşmuş. Ağız aynı, üslup aynı, usul aynı, siyaset aynı. CHP ile HDP arasında herhangi bir fark kalmadı. Alın birini vurun ötekine. Tencere yuvarlana yuvarlana kapağını sonunda buldu. Terörist Demirtaş'ı cezaevinden çıkaracağını söyleyen Kılıçdaroğlu bize küstahça baraj hatırlatması yapıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin nefesi ensendedir. Türkiye'ye kim karşı çıkmazsa MHP onlarla mücadele edecektir.

ADANA'DA POLİSİN MÜDAHALESİ

Selamsız Babacan geçtiğimiz günlerde demiş ki Bahçeli işkencecilerin alnından öperek kendisine yakışanı yaptı. Türkiye düşmanı bir vakfın Adana Seyhan'daki kanunsuz eylemlerine zamanında ve yerinde müdahale eden Türk polislerinin alınlarından öptüğümü grup toplantısında söylemiştim. Doğrudur. Ben kendime yakışanı yaptım. Bu polislerimizin tertemiz alnından bir kez daha öpüyorum. Bu sevimsiz, selamsız Babacan, Türk polisine işkenceci diyor. Bölücülerle iş tutan dönek şahsın polislerimize işkenceci demesi sefil bir iddiadır.

Karamollaoğlu da bizi Allah akıl versin diye izam etmiş. Sayın Karamollaoğlu; bizim aklımız bize yeter. Sen CHP'nin, HDP'nin yanında ne arıyorsun? Ondan bahset. Zillet ittifakının Türkiye gibi bir meselesi yoktur.

Etiketler : mhp devlet bahçeli chp hdp
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX