0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Temmuz 2023 Pazar 09:30:00 - Güncelleme:30 Temmuz 2023 Pazar 09:30:00

Metrobüs çilesi bitmiyor! İstanbullu yine yollarda kaldı

Kaynak: AKŞAM Gazetesi

ABONE OL

1 günde 1850 metrobüs ve İETT otobüsünün yolda kalmasıyla İstanbulluları çileden çıkaran arızalara yenileri eklendi. Zeytinburnu'nda 2 metrobüs arızalandı, yolda kalan vatandaş yine isyan etti.

İETT ve metrobüs arızaları İstanbul'da yaşayan vatandaşlar için büyük bir sorun oluşturuyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, İETT ve metrobüslerin arıza sayısının 1850'nin üzerinde olduğunu söylemişti. Dün bu arızalara yenileri eklendi, İstanbullular çileden çıktı.

KLİMA BOZUK, HAVASIZ KALDILAR

Avcılar'dan Söğütlüçeşme istikametine seyreden metrobüs, Merter durağını geçtikten sonra Cevizlibağ'a gelmeden arızalandı. Kliması çalışmayan metrobüste havasız kalan yolcular araçtan indi. Yolculara, arkadan gelen araçlara binebilecekleri bilgisi verildi. Ancak arkadan gelen metrobüs de arızalanınca yolcular isyan etti. Durakta yoğunluk oluştu, görevliler, can güvenliği ve trafik akışını sağlamak için yolcuları metrobüs yolunun kenarında beklemeleri yönünde uyardı. Metrobüs yolunda bekleyen yolcuların daha sonra gelen araçla Cevizlibağ durağına ulaşması sağlandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX