0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Mart 2023 Cuma 08:21:00 - Güncelleme:31 Mart 2023 Cuma 08:21:00

Meteoroloji'den 17 ile yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'nin son dakika uyarısında 17 il için yoğun kar yağışı uyarısında bulunuldu. Marmara'nın doğusu ile Karadeniz bölgelerinde ise sağanak yağmur bekleniyor. İşte 31 Mart Cuma güncel hava durumu raporu...

Soğuk hava ve kar yağışı yurdu yeniden etkisi altına aldı. Meteoroloji, yurdun doğusundaki 17 kent için kenti sarı ve turuncu kodla uyardı. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 31 Mart hava durumu raporu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu(Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara'nın kuzeyi ile Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Batman çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Muş'ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır'ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt'te yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri İç Anadolu'nun güneydoğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

YOĞUN KAR UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Muş'ta kuvvetli (10-20 cm), Ağrı, Bitlis, Iğdır'ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt'te yoğun kar yağışları (20 cm üzeri) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi, çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 3°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 5°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KIRKLARELİ 2°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KOCAELİ 1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -6°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 1°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 7°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 2°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, iç kesimlerinde kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 5°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 8°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

K.MARAŞ 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA -5°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -5°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA -3°C, 9°C

Parçalı bulutlu

SİVAS -11°C, -1°C

Çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısının karlakarışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU -10°C, 7°C

Çok bulutlu

DÜZCE -5°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU -4°C, 5°C

Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

ZONGULDAK 1°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize çevreleri ve Artvin'ın kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA -4°C, 6°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

SAMSUN 1°C, 8°C

Çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

TOKAT -3°C, 4°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

TRABZON 4°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muş'ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır'ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin Batısında kuzeyli yönlerden, güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ -2°C, 7°C

Çok bulutlu yağmurlu

ERZURUM -7°C, -2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARS -5°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

MALATYA -3°C, 6°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur, karlakarışık yağmur, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN -2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR 2°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu

GAZİANTEP -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 1°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX