0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Haziran 2023 Pazartesi 11:31:00 - Güncelleme:26 Haziran 2023 Pazartesi 11:31:00

Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı

CHP ve FETÖ tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında ‘terör örgütü propagandası yapma' ile ‘suçu ve suçluyu övme' suçlarından soruşturma başlatıldı.

CHP tarafından fonlanan Tele 1'de bebek katili Abdullah Öcalan'a ilişkin açıklamaları nedeniyle Merdan Yanardağ hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, terörist başı Öcalan'a methiyeler dizerek serbest bırakılması yönünde çağrıda bulunmuştu.

Skandal sözlerin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter'dan açıklama yaparak, "Binlerce kişinin katili terörist başını öven Merdan Yanardağ denilen şahsın açıklamaları üzerine Tele 1 hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Terör sevici Yanardağ'ın akılalmaz sözlerine ilişkin 'terör örgütü propagandası yapma' ile 'suçu ve suçluyu övme' suçlarından soruşturma başlatıldı.

Etiketler : merdan yanardağ terö örgütü propaganda soruşturma
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX