0530 708 54 54
0530 708 54 54
06 Eylül 2023 Çarşamba 10:26:00 - Güncelleme:06 Eylül 2023 Çarşamba 10:26:00

Meral Akşener kararını açıkladı: 81 ilde aday çıkaracağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarını açıkladı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yerel seçimlere ilişkin, "81 ilde aday çıkaracağız. Ama küçücük ilçelerde öyle şeyler olur ki teşkilatlar kendi aralarında ortaklık yapıyorlar. Onlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Gazeteci Fatih Altaylı'nın YouTube kanalında soruları yanıtladı.

Akşener, "Ben bu ittifak siyasetine şiddetle karşıyım. Bunlar insanları kutuplaştırıyor. Bütün seçim süresince fakirin derdini, emekliyi, sığınmacıyı konuşamadık. "Biz PKK'lı değiliz, Kandil bizi desteklemiyor. Bunu söyleyen şerefsizdir" diye gezdik. Biz bunun için kurmadık ki bu partiyi. Kuruluş ayarlarına dönüyoruz biz şu anda" dedi.

"KARARLIK BAŞKA BİR ŞEY"

İYİ Parti lideri Akşener, "İstanbul ve Ankara belediyeleriyle ilgili olarak, biz kendilerini cumhurbaşkanı adayı gösterdik. Arkadaşlarım dedi ki 'Siz onlara çağrıda bulundunuz, iki arkadaş da kabul etmedi.' Biz de aday gösterebilirdik. Birinden biri 'Adayım' deseydi zaten oradan çıkarlardı, kararlılık başka bir şey. Biz her yerde ayrı gireceğiz. Ankara dahil" diye konuştu.

"81 İLDE ADAY ÇIKARACAĞIZ"

İYİ Parti lideri, 81 ilde aday çıkaracaklarını söyleyerek, "Belki bizimki seçilecek. Öyle adaylar çıkaracağız ki... İzmir'de CHP ceketini assa seçilir diye bir kanaat var. Ümit Özlale şu an itibariyle çalışıyor. "Ben adayım" dedi. 81 ilde aday çıkaracağız. Ama küçücük ilçelerde öyle şeyler olur ki teşkilatlar kendi aralarında ortaklık yapıyorlar. Onlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

"GİK'İ ÇAĞIRACAĞIM"

Meral Akşener, önümüzdeki hafta İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nu (GİK) toplantıya çağıracağını söyleyerek, ittifak konusunda "Genel İdare Kurulu'nu haftaya çağıracağım ben. GİK'ten geçtiği an nihai karardır" diye konuştu.

Programın sonunda "Başarısız olması durumunda istifa düşünür müsünüz" şeklindeki soruya Akşener, "Bedelini öderim" yanıtını verdi.

"Yüzde 48 basarı mı" sorusuna karşılık ise "CHP'nin iç işlerine karışacağı" şeklinde yorumlanacağı için yanıt vermekten kaçınan Akşener, ayrı girme kararını tekrar hatırlatarak "Biz bu partiyi CHP'nin adaylarını desteklemek için kurmadık" ifadesini kullandı.

Etiketler : İYİ Parti lideri Meral Akşener meral akşener iyi parti yerel seçimler
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX