• BIST
  1342.49
 • Dolar
  7,8920
 • Euro
  9,4090
 • Altın
  459,5450
0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Nisan 2017 Cuma 10:20:00 - Güncelleme:28 Nisan 2017 Cuma 16:40:00

Yılmaz Özdil Kılıçdaroğlu'nu o hayvana benzetti

CHP'ye çalışan yandaş Sözcü gazetesinin sivri dilli yazarı Yılmaz Özdil bugünkü köşesinden şaibeli CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na hem istifa çağrısı yaptı hemde olay olacak sözlerle yüklendi...

 

Yılmaz Özdil bugün ilginç bir çıkış yaparak parti çindeki yükselen muhalefete köşesinde soluk getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sonrası istenmeyen adam ilan edildiği kamuoyunca malum. Referandum hezimetinin yaşandığı gece CHP Genel Merkezi'nde partililerce yuhalanan Kılıçdaroğlu'na en son ve en sert eleştiriler Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'den geldi. 

 

HAİN İMASI VE GUKUK KUŞU

CHP Lideri'ne 'Gukuk kuşu' benzetmesi yapan Özdil, Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde yaşadığı hezimetleri bir bir sıraladı ve ısrarla koltuğa yapıştığını işaret ederek Kılıçdaroğlu hakkında "Fani bir koltuk uğruna sessiz kalmak, hıyanettir" dedi.

 

CHP'YE İTHAFEN: SEÇMEN GERİ ZEKALI YERİNE KONUYOR

"Kendi seçmenini bu kadar geri zekalı yerine koyan bir parti var mı? Yok." diyerek yüklenen Özdil, Cumhuriyet'e karşı suç işlendiğini de yazısında yer ayırdı.

 

İşte Yılmaz Özdil'in bugünkü yazısının ayrıntıları;

 

BU FOTOĞRAFTAKİ MUTLULUK NUTUK'TA YAZIYOR

2009 yerel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Bizim başarısızlığımız olarak yorumlanmamalı, oylarımızı arttırdık, bizim açımızdan çok güzel bir gelişme" dedi. Ecevit kasketi taktı. 

2010 referandumunu AKP kazandı, guguk kuşu seçmen kağıdı çıkarmayı unuttu, oy kullanamadı, "ben İstanbul'da kayıtlı olduğumu sanıyordum, talihsizlik oldu, her şeye rağmen çok olumlu sonuç aldık, iyiye işarettir, AKP çöküyor, iktidara koşuyoruz" dedi. Che Guevara beresi taktı. 

2011 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Yüzde 30un altında alırsam çeker giderim" demişti, yüzde 26 aldı, "yeni oydaşlar kazandık, 12 Eylül'den bu yana en başarılı dönemimizdeyiz, bir sonraki seçimde iktidarız" dedi. Kasketle bere dolaba kaldırıldı, Gandi Kemal posteri asıldı. 

2014 yerel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Çıkan sonucu başarısızlık olarak görmüyorum, bir çizgimiz var, sevindirici, kararlılıkla yukanya gidiyor" dedi. 

2014 cumhurbaşkanlığı seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti


Haziran 2015 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Oylarımız düşerse istifa ederim" demişti, oyları düştü, zafer konuşması yaptı, "baskıcı dönemi sona erdirdik, bizim açımızdan sorun yok, memnunum, istifamı gerektirecek bir sonuç değil" dedi. 

Kasım 2015 genel seçimini AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Durumumuz olumlu, güzel bir seçim geçirdik" dedi, "istifa edecek misiniz?" diye sordular, "Chp'yi diğer partilerle karıştırmayın" dedi. Bir hafta sonra röportaj verdi, "oy oranımızın netleşmesinden sonra istifam konuşuldu, açıkçası istifa etmeyi aklımdan bile geçirmedim, yenilendik, iktidara yürüyoruz" dedi. 

2017 referandumunu AKP kazandı, guguk kuşu kaybetti. "Bugünden itibaren yeni strateji kuracağız, yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaya başlıyoruz, herkes görecek, güzel şeyler olacak" dedi. 

Kendi seçmenini bu kadar geri zekalı yerine koyan bir başka parti var mı? Yok. 

CHP milletvekilleri... 
İl başkanları... 
Kurultay delegeleri... 
Ağlamaktan gözüne kan oturan eşlerinizin, çocuklarınızın, torunlarınızın yüzüne bakın, sonra da dönüp, bu fotoğrafa bakın. 

Guguk kuşunun bu fotoğraftaki mutluluğu, Nutuk'ta, Gençliğe Hitabe'de açıkça yazıyor. 
Bir anlık gaflet değildir. 
Sekiz seçimlik dalalettir. 
Cumhuriyet'e karşı suç işleniyor. 
Fani bir koltuk uğruna sessiz kalmak, hıyanettir.