MasterChef'te Rizeli Mehmet rüzgarı: Videoları milyon izleniyor

Yayın Tarihi: 09 Temmuz 2024 Salı 13:47:00

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2024 Salı 13:47:00

TV8'in sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye'nin 2. tur elemelerinde Rize'den katılan Mehmet Akif Yazıcı, samimi tavırları ve Karadeniz şivesiyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

GUNES.COM

ABONE OL

Samimi tavırları ve Karadeniz şivesiyle izleyiciyi ekrana kilitleyen genç yarışmacı 2. Turu geçmeyi başardı.

HERKES ONU MERAK ETTİ

Yarışmadaki sempatik hali ile ilgi odağı olmayı başaran Mehmet Akif Yazıcı'nın videolarının izleyeyenlerin sayısı milyonları buldu.

Seyirciler internette en çok "MasterChef Mehmet Akif Yazıcı 2. Turu geçti mi?" ve "MasterChef Mehmet Akif Yazıcı elendi mi? sorularına yanıt aradı.

SAÇ TAVA İLE MEYHANE PİLAVI

Yarışmanın ikinci turunda Mehmet, Kader ve Melek ile birlikte mücadele etti.

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna yarışmacılardan sac tava ve meyhane pilavı yapmasını istedi.

Yemeği başarılı şekilde hazırlayan Masterchef Mehmet Akif Yazıcı bir üst tura geçmeyi başardı.

ASIL İŞİ HAYVANCILIK

Mehmet Akif Yazıcı Rizeli... Çayeli'nde yaşıyor. Hayvancılık ile uğraşıyor. Lise mezunu... Boş vakitlerinde yemek yaparak kendisini geliştirmiş. Eleme turunda hamsili pilav ile üst tura tırmanmıştı.

KURU FASÜLYEYİ NASIL YAPACAK?

MasterChef Mehmet Akif Yazıcı Rize'nin Çayeli ilçesinden yarışmaya katılıyor. Kuru fasülye denilince akla ilk gelen yer Çayeli... Yemek meraklıları bilir. Kuru fasülye Erzurum İspir'de yetişir ama en güzel Çayeli'nde pişirilir. Böylelikle Mehmet Akif Yazıcı'nın bu yemeği nasıl yapacağı şimdiden merak konusu oldu.