0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Nisan 2024 Salı 07:11:00 - Güncelleme:16 Nisan 2024 Salı 07:11:00

Köyde 'şeker' kuyruğu

Bursa'nın bir köyünde dağların eteklerinden gelen suyun şeker hastalığına iyi geldiği iddia edildi, eline bidonu alan köye koştu. Diyabet şikayetlerini yok ettiği düşünülen sudan almak için köyde kuyruklar oluştu.

TAHLİLLERDE BOR MİKTARI FAZLA ÇIKTI

Bursa'nın İznik ilçesindeki Karatekin köyünde dağların eteklerinden gelen suyun şeker hastalarına şifa olduğu iddia edilirken, 500 kişinin yaşadığı mahallede hiç kimsede şeker hastalığına yıllardır rastlanmamasının sebebi olarak bu su gösterildi. Şeker hastalığına iyi geldiğini iddia ettiği suda, tahlillerde bor miktarının fazla çıktığı tespit edildi.

BİDONLARA DOLDURUP GÖTÜRÜYORLAR

Köyün merkezinden ve cami şadırvanından su dolduran vatandaşlar köy camiine isterlerse yardımda bulunabiliyor. Türkiye'nin her bölgesinden yüzlerce kilometre yol yapıp akın akın gelenler, bidon bidon su doldurup gidiyor. Su için Yalova'dan gelen bir kişi, "Sosyal medyadan bir kaç kez duydum geldim. İçenler fayda gördüklerini söylüyor" dedi.

Etiketler : bursa su kuyruk
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX