Konya'da 4.8 büyüklüğünde deprem

Yayın Tarihi: 29 Ağustos 2023 Salı 08:14:00

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2023 Salı 08:14:00

Konya'nın Kulu ilçesinde 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Konya İli Kulu ilçesinde saat 07.58 'de 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına devam etmektedir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur.' dedi.

Konya'nın Kulu ilçesinde saat 07.58'de 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kulu olan 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Çevre illerde de hissedilen depremin 13,57 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

KONYA VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN'DAN AÇIKLAMA

Konya Valisi Vahdettin Özkan, "İlimiz Kulu ilçesinde saat 07.58 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir." açıklamasını yaptı.

BAKAN YERLİKAYA: AN İTİBARİ İLE OLUMSUZ BİR DURUM YOKTUR

Depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Konya İli Kulu ilçesinde saat 07.58 'de 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına devam etmektedir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Memleketim Konya Kulu'da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, ekiplerimize herhangi bir olumsuz çağrı bildirilmemiştir. Konyalı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.