0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Mayıs 2023 Pazartesi 14:15:00 - Güncelleme:15 Mayıs 2023 Pazartesi 14:15:00

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Başkan Erdoğan'ı kutladı

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'de gerçekleşen 28'nci dönem milletvekilliği seçimlerinde oyların çoğunluğunu elde eden AK Parti Genel Başkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nı kutladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mesajda, tebriklerini iletirken, demokratik ortamda büyük bir olgunluk ve çok yüksek bir katılımla gerçekleşen seçim sonucuna göre TBMM'de çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı'nın halkın desteğine mazhar olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, mesajında Kıbrıs Türk Halkı ile anavatan Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz birlikteliğine vurgu yaparak iki ülke arasındaki iş birliği ve dayanışmanın her alanda ileri götürülmesi temennisini dile getirerek, demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen bu kritik seçimde büyük bir olgunluk sergileyen Türk milletini tebrik etti.

Etiketler : recep tayyip erdoğan ersin tatar cumhur ittifakı seçim
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX