0530 708 54 54
0530 708 54 54
29 Mart 2023 Çarşamba 10:26:00 - Güncelleme:29 Mart 2023 Çarşamba 10:26:00

Kılıçdaroğlu, Akşener'i tehdit mi etti? "Tıpış tıpış masaya geri geldi"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in önce masadan kalkıp sonra tekrar geri dönmesiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Akşener ile Kılıçdaroğlu'nun otelde yaptığı 13 dakikalık görüşmeye değinerek, "Görüşme sonrası Akşener tıpış tıpış masaya geri geldi." ifadesinde bulundu.

Türkiye tarihinin en kritik dönemeci olan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine kısa bir süre kalırken, yaşanan sürece damga vuran anlardan biri Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti'nin masadan kalkıp 3 gün için geri dönerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmesi oldu.

MASADAN AYRILIRKEN SERT İFADELER

O süreçte Meral Akşener koalisyondan ayrıldıklarını açıklarken sert ifadeler kullanmış ve Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı.

Akşener yaptığı açıklamada "Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edildi. Masa notere dönüştü. İYİ Parti ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlandı" diyerek Millet İttifakı'ndan ayrıldı.

TEHDİT Mİ EDİLDİ?

Ancak bu sert açıklamalara rağmen Akşener kısa süre içinde masaya dönmesinin arkasındaki neden merak edilirken Akşener'in tehdit edilmiş olabileceği vurgulandı.

Kamuoyu Araştırmacısı Hilmi Daşdemir A Haber ekranlarında yaşanan süreci yorumlarken çarpıcı ifadeler kullandı.

"KILIÇDAROĞLU BİR ŞEY GÖSTERDİ TIPIŞ TIPIŞ GERİ DÖNDÜ"

Akşener masadan kalktıktan sonra bir otelde Kılıçdaroğlu ile görüşüyor. Giriş ve çıkışlar dahil bu görüşme 13 dakika sürüyor. Bu görüşmede ne konuşuldu? Kılıçdaroğlu, Akşener'e bir şey gösterdi ve Akşener tıpış tıpış masaya döndü. Bu şey Akşener'i zor durumda bırakacak bir şeydi.

İYİ PARTİ'DE BÜYÜK ÇOĞUNLUK KALKMAK İSTEDİ

İYİ Parti'de büyük bir çoğunluk masadan kalkınmasını istemişti. Ama Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşme sonrası Akşener gidip masaya katılmak zorunda kaldı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN KARŞISINDA BULUNAN MARRIOT OTEL'DE SIR GÖRÜŞME

Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında yapılan esrarengiz görüşme Ankara'da bulunan ABD Büyükelçiliği'nin karşısındaki otelde yapıldı. Söz konusu otel, Çukurambar'da Amerikan Büyükelçiliği'nin 30 metre uzağında bulunan JW Marriott Otel'di.

Etiketler : Türkiye Kılıçdaroğlu Akşener JW Marriott Otel
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX