0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Aralık 2023 Cuma 15:20:00 - Güncelleme:15 Aralık 2023 Cuma 15:20:00

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu partisinden istifa etti

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, partisinden istifa etti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ensarioğlu, açıklamasında şunları kaydetti;

"Benim açıklamalarımı disipline sevk kararı İyi partinin merkez sağ iddiasını artık taşımadığının da vesikasıdır. Bu tutum partinin kuruluş felsefesi olan Milliyetçi, Kalkınmacı ve Demokratik kimliğinden saptığı ve farklı görüşlere ve demokratik kimliğine tahammülü kalmadığını göstermektedir. Bu nedenle İyi parti ile beni bir araya getiren siyasal gerekçeler ortadan kalkmıştır. Ben inandığım doğruları savunmaktan bedeli ne olursa olsun asla geri durmayacağım. Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin de ifade ettiği üzere: 'Haksızlığa karşı sükut etmek, hakka karşı bir hürmetsizliktir. Hakka olan hürmetimden dolayı bugün itibarıyla İyi partiden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Etiketler : iyi parti salim ensarioğlu istifa
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX