0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Haziran 2023 Cumartesi 11:38:00 - Güncelleme:24 Haziran 2023 Cumartesi 11:38:00

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den CHP açıklaması: Hayatımın en büyük pişmanlığıdır

Kaynak: Sabah

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Biz bu partiyi kurmak için CHP'den 15 vekil istedik ya hayatımın en büyük pişmanlığıdır." dedi. Akşener 6'lı masaya ilişkin "Bundan sonra size hayatta başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı toplandı. Tek adayın Meral Akşener olduğu kurultayda sonuç belli olsa da Akşener'in vereceği mesajlar merak konusuydu.

Millet ittifakı ve 6'lı masa'dan ayrılması beklenen Akşener kurultayda katılımcılara seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 3. Olağan Kurultayı'nda çok sert açıklamalarda bulundu. Akşener, 6'lı masaya ithafen, "Biz çalışmamışız, onun için seçim kaybedilmiş. İnsafınız kurusun, anlıyorum korktunuz. Neymiş İstanbul HDP sayesinde kazanılmış. Haydi o zaman bundan sonra size hayatta başarılar" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

Pis iftiralara şahit oldum, asla affetmeyeceğim. Birlikte hesaplaşacağız. Biz bu günlere koltuk için, zengin olmak için gelmedik. Zengin olmak isteyenler kapı dışarı... Biz bugünlere kendi ikballerimiz için de gelmedik.

Ben Meral Akşener... Ben sadece oylarınızla genel başkanınız olarak seçilmiş, başka hiçbir vasfı olmayan buradaki tek kişiyim. Beni parayla satın alabilen oldu mu? Biz bugünlere milletimiz için geldik. Kibirle kalbimizi karartmadı, makam sarhoşluğuna kapılmadık. Zaten makamla alakası olmayan buradaki tek kişi olduğum için böyle bir sarhoşluğum söz konusu olamaz. 200 kişilik kurucular kurulu oluşturduk. Biz bu yola çıkarken hanginizden para istedim ki ben? Milletvekilleri; Genel Merkez'e para mı istedim ben? Genel Merkez yapıldı muhteremler. Çöp kutularını ben aldım. Nasıl buldun bu parayı diye neden demediniz? Ama bugün Meral Akşener'i düşmanlarının suçlamadığı iftiralarla suçladınız; Kahrolun!

Ben parti kurulduktan sonra çeşitli yollarla demokrasiyi oluşturmaya çalıştım. Önce 2 kurultayda blok liste yaptım, itiraz ettiniz. Sonra çarşaf liste yaptım. Çarşaf listede anahtar liste yaptım, seçilemeyenler isyan çıkardı. Anladım ki benim görevim birilerini seçtirmektir.

Sonra yarı çarşaf yaptım, orada da kimseyi mutlu edemedim. Kurultaylar hesap verme yeridir. Ben hesap vereceğim, siz de hesap vereceksiniz. Öyle çirkinlikler oldu ki günlerce uyuyamadım. Gördüm ki olmuyor. Herkes her şeyi istiyor, yetmiyor. Milletvekili oluyor yetmiyor. Kadrolarımız sınırlı.

Kılıçdaroğlu'na randevu aldım, gittik. İki parti yerel seçimlere gitmeyi teklif ettik ve başarı çıktı. Beni en çok üzen, İstanbul'un seçimini biz değil HDP kazandırdı. Bilmem nerenin seçimini biz değil HDP kazandırdı. Biz hariç herkes kazanmayı sağladı ama biz hariç.

Sonra 6'lı masa meselesi çıktı. Genel Başkanınız her türlü fedakarlığı yapan insan ya; Biz CHP'den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır.

Savaşmalıydık. Bileğimizin gücüyle o seçime girmeliydik. Yapamıyorsak o seçime girmemeliydik. 15 milletvekili istedik, Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Hala o 15 milletvekilinin diyetini ödeyemedik. Biz psikolojik olarak kendimizi çok kötü hissettik. Kendimi çok çaresiz hissettim çünkü savaşmadık. Ben savaşmayı severim. Ben canımla, kellemle top oynamayı çok severim.

Tayyip Erdoğan ile mücadele ettim, şu kadar umurumda olmadı. Her hafta tutuklacağım söylendi, şu kadar korkmadım. Savaşmadık, 15 milletvekili aldık o bize kuyruk siyasetine mal oldu. Bu aynı zamanda Türkiye'ye büyük bir iyilik yaptı. Demokrasinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. CHP'ye her renkten, siyasi görüşten insanların ön yargısının değişmesine neden oldu. O değişim 6'lı masayı doğurdu.

Sayın Koray Aydın'ın önerisi, GİK'te de kabul edilen öneriler oldu. Varsa başarısızlık benimdir. Şimdi demokrasiyi öğrenceyiz hep beraber.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX