0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
29 Mayıs 2019 Çarşamba 10:07:00 - Güncelleme:29 Mayıs 2019 Çarşamba 10:37:00

İstanbul'un fethi ile ilgili görseller: İstanbul'un fethi sözleri ve mesajları haberimizde!

İstanbul'un fethi ile ilgili görseller yoğun olarak araştırılıyor. İstanbul'un fethi sözleri ve mesajları haberimizde yer alıyor. Çağ değiştiren, dünyanın en önemli olaylarından biri olarak bilinen İstanbul'un fethinin 566. yılı bugün kutlanıyor. İstanbul, 29 Mayıs 1453'te Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedildi. 6 Nisan'dan 29 Mayıs 1453'e kadar süren kuşatma sonucunda Osmanlı ordusu o zamanki adı Konstantinopolis olan İstanbul'u fethetti ve Bizans imparatorluğu sona erdi. Fetiften sonra İstanbul Osmanlı’nın başkenti oldu. Tarihte bu denli büyük önem taşıyan bu özel günde vatandaşlar kutlama mesajlarını da merak ediyorlar. İstanbul'un fethi ile ilgili merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

İstanbul'un fethi ile ilgili görseller vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İstanbul'un fethi sözleri ve mesajları haberimizde yer alıyor. İstanbul'un Fethi'nin 566. yıldönümü bugün kutlanıyor. Bugüne özel sevdiklerinize İstanbul'un Fethi 566. yıldönümü kutlama mesajları atabilirsiniz. Tarihin akışını değiştiren olaylardan biri olan İstanbul'un fethine ilgi büyük. İstanbul, 29 Mayıs 1453’te tamamalanan kuşatma ile 566 yıl önce bugün Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından feth edilmiştir. 6 Nisan'dan 29 Mayıs 1453'e kadar süren kuşatma sonucunda Osmanlı ordusu o zamanki adı Konstantinopolis olan İstanbul'u fethetti ve Bizans imparatorluğu sona erdi. Fetiften sonra İstanbul Osmanlı’nın başkenti oldu. İstanbul'un fethi ile ilgili merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulşaabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler... 

İSTANBUL'UN FETHİ SÖZLERİ VE MESAJLARI HABERİMİZDE!

Bir gece ansızın gelir krallığınızı imparatorluğuma katarım.
Fatih Sultan Mehmet

İstanbul’u niçin fethettiklerini sorduklarında; önce o benim gönlümü fethettiği için. 
Fatih Sultan Mehmet

Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni. 
Fatih Sultan Mehmet 

İSTANBUL'UN FETHİ İLE İLGİLİ GÖRSELLER

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX