0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Haziran 2023 Perşembe 23:21:00 - Güncelleme:22 Haziran 2023 Perşembe 23:21:00

İstanbul'da İSKİ rezilliği bitmek bilmiyor! Mahalle sakinleri isyan etti

Arnavutköy'de İSKİ ekiplerinin ihmalkarlığı kazaya davetiye çıkardı. Yanlış yerleştirilen rögar kapağı nedeniyle sürücüler kaza yaparken vatandaşlar İBB'ye tepki gösterdi. Rögar kapağına çarpan ve aracında hasar oluşan Özal Durgun, “Rögar kapağı yerinde yoktu göremedim ve çarptım. Çarptıktan sonra depom delindi lastiklerim patladı yaklaşık 100 bin TL zararım var. Arkadaşlarım daha önce İSKİ'yi arayıp 3 defa kayıt oluşturmuşlar ancak bir müdahale edilmemiş. Yazık günah buraya çocuklar düşebilir gereğinin yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Arnavutköy'de mahalle arasında bulunan bir sokakta İSKİ ekipleri tarafından iyi yerleştirilmeyen rögar kapağı araç sürücülerinin korkusu haline geldi. Kapağı fark edemeyen sürücüler kaza yaparken mahalle sakinleri rögar kapaklarından kaynaklı oluşan problemlere isyan etti.

Arnavutköy Nenehatun Mahallesi Beyit Sokak'ta bulunan rögar kapağı İSKİ ekipleri tarafından iyi yerleştirilemeyince araç sürücülerinin korkusu haline geldi. Sokaktan geçen yabancı araç sürücülerinin fark edemeyerek çarptığı kapak sonrasında araçlarında hasar oluştu. En son 4 gün önce gerçekleşen kaza da Özal Durgun yönetimindeki otomobil kapağa çarptıktan sonra sürücüsünün kontrolünden çıkarak yoldan çıktı. Gerçekleşen kaza sonrasında otomobilde hasar oluştu. Otomobil kazaya karıştığı esnada sokakta herhangi birinin veya başka bir aracın olmaması da muhtemel bir faciayı önledi.

MAHALLE SAKİNLERİ İSYAN ETTİ

Mahalle sakinlerinden Refik Budak "Belediye takıyor ama hurdacılar gelip söküyorlar sonra satıyorlar. Belki şimdiye kadar 10 kere bunlar takıldı ama sökülüp çalındı yine de. Bugün normal oluyor kapanıyor ama yarın yine açılıyor dikkat etseler de anlaşılmıyor. Biz mahalleli olarak biliyoruz ama bilmeyen vatandaşlar bu arkadaş gibi kazaya karışıyor" şeklinde konuştu.

"YAZIK GÜNAH, ÇOCUKLARDA DÜŞEBİLİR"

Rögar kapağına çarpan ve aracında hasar oluşan Özal Durgun, "Rögar kapağı yerinde yoktu göremedim ve çarptım. Çarptıktan sonra depom delindi lastiklerim patladı yaklaşık 100 bin TL zararım var. Arkadaşlarım daha önce İSKİ'yi arayıp 3 defa kayıt oluşturmuşlar ancak bir müdahale edilmemiş. Yazık günah buraya çocuklar düşebilir gereğinin yapılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler : ibb iski istanbul imamoğlu
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX