0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
24 Ekim 2022 Pazartesi 10:38:00 - Güncelleme:24 Ekim 2022 Pazartesi 10:38:00

İstanbul'a yeni metro hattı! İBB 'Yapmayız' dedi Bakanlık devraldı

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi metrosunda sona yaklaşıldı. Yüzde 5 fiziki ilerlemede projeyi devralan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı metro inşatının yüzde 95'ini tamamladı.

Çam Sakura'ya metro geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Hastane yolunu yapmayan İBB metro yolunu da yapmayacağını bize bildirdi. Hastaneye ulaşım hayat meselesedir dedik ve Bakanlık olarak yapım çalışmasına hemen başladık" dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi - Kayaşehir Metro Hattı inceleme ve basın açıklamasında bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu projeyi bakanlığın devraldığı ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

"İBB Çam ve Sakura Hastanesi'nin yollarını da yapmadı. Biz bunu devraldık ve bir ayda bunu tamamladık. Hastanenin yolu bile yapmayan İBB metro hattını da yapmayacağını bize bildirdi.

Hastaya ulaşım hayat meselesidir. Bekletmeye oyalamaya gelmez. Bakanlık olarak devraldık yapım çalışmasına başladık. İşe başladığımızda bu metro hattımızda yüzde 5 seviyesinde olan fiziki ilerlemeyi 28 ayda yüzde 95 seviyesine getirdik.

"DİĞER TOPLU ULAŞIM ARAÇLARIYLA ENTEGRE OLACAK"

Hattın işletmeye alınmasıyla kent merkezi ve hastane arasında hızlı, ekonomik ve güvenli ulaşım sağlanacak. Diğer toplu taşımalarla entegrasyon olacak.

Etiketler : Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Çam ve Sakura Hastanesi İBB metro hattı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX