• BIST
  1391.06
 • Dolar
  8,7540
 • Euro
  10,3906
 • Altın
  495,6700
0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Eylül 2019 Salı 09:11:00 - Güncelleme:23 Eylül 2019 Pazartesi 11:47:00

İŞKUR TYP başvuruları nasıl yapılır?

İŞKUR TYP başvuruları başladı. İŞKUR TYP başvuruları nasıl yapılır? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. İŞKUR TYP başvuruları ile ilgili merak edilenler ve İŞKUR TYP başvuru ekranı haberimizde yer alıyor.

İŞKUR TYP başvuruları başladı. İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı gerçekleştiriliyor. İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlıyor? sorusu arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyordu. Başvuru yapacak vatandaşların İŞKUR'a kayıtlı olması gerekiyor. Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak ili için bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. İŞKUR TYP başvuruları nasıl yapılır? sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor.


MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

İŞKUR BAŞVURU EKRANI
 

GENEL İŞKUR İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

İŞKUR TYP BAŞVURULARI BAŞLADI İŞTE BAŞVURU TARİHLERİ 

TYP güvenlik başvuruları İŞKUR'un sitesinde yayınlandı. Tüm illerde yayınlanan İŞKUR TYP ilanlarına aşağıdaki linkten erişim sağlanabiliyor.

İŞKUR TYP İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

İŞKUR TYP OKUL BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına çalışma programıyla ilgili kurumda basın toplantısı düzenledi. Demirsu, bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. Kayıtların ne zaman başlayacağı konusunda duyurunun daha sonra yapılacağını belirten Demirsu, “Bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde bu da ortalama 5 bin liraya tekabül ediyordu. Bunlar toplum yararına programlar faydalanamıyordu. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. Şu anda aynı hane içerisinde 1.5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak. Bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız ve duyuracağız.” dedi.

5 günlük bir başvuru süresi olacağını anlatan Demirsu, “Bu başvuru tarihinde herkes gelip kaydını yaptırabilecek. Aynı zamanda hem kurumumuza gelebileceği gibi kayıt için hem de internetten de başvuru yapabilecekler. Şu anda diğer kamu kurum ve kuruluşları için bir ödenek gelmedi. Bu ödenek sadece Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullar için geldi ve şu anda bunun düzenlemesini yapacağız. Akabinde belediyeler ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlar için gelebilir diye bekliyoruz. Geldiği zaman bunun açıklaması da yapacağız.” diye konuştu.