İletişim Başkanı Altun'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Yayın Tarihi: 30 Ağustos 2023 Çarşamba 12:38:00

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2023 Çarşamba 12:38:00

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TRT Haber

ABONE OL

İletişim Başkanı Altun, mesajını sosyal medya hesabından yayımladı:

"Bugün 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü yaşıyoruz.

Her bir karışı şüheda kanıyla sulanmış olan Anadolu'muz, 30 Ağustos Zaferi ile yeniden bizlere vatan kılınmış; bu şanlı zaferle birlikte kahraman milletimiz, Zümrüdüanka misali bir kez daha küllerinden doğmuştur.

Asırlar boyunca sahip olduğu iman ve kahramanlıkla, gösterdiği birlik ve beraberlik ruhuyla nice zorluklar, badireler atlatmış Türk milleti, 30 Ağustos Zaferi ile kendisine asla zincir vurulamayacağını, yurdunu hiçbir zaman alçakları uğratmayacağını, haysiyetinden ve şerefinden asla ve kat'a ödün vermeyeceğini tüm dünyaya tekraren göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde zafere taşınan kurtuluş mücadelemiz, yalnızca Türk milletinin bağımsızlığının değil emperyalizmin çelik zırhlı duvarları arasında ezilmek ve sömürülmek istenen mazlumların kurtuluşu için de mümtaz bir örneklik teşkil etmiş ve bu bağımsızlık ruhunu nice mazlum ulusa da aşılamıştır.

"BİR ASIR ÖNCE YAKILAN BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ, 15 TEMMUZ'DA GÖSTERDİĞİMİZ GİBİ ATEŞİNDEN HİÇBİR ŞEY KAYBETMEMİŞTİR"

Yaklaşık bir asır önce Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da yakılan bağımsızlık meşalesi, 15 Temmuz'da milletçe yeniden gösterdiğimiz gibi ateşinden ve ışığından bugün de hiçbir şey kaybetmemiştir.

101 yıl önce tüm dünyaya verdiğimiz güçlü birlik, beraberlik ve bağımsızlık mesajının Türkiye Yüzyılı'nda da dimdik arkasındayız.

İstiklâl ve istikbal mücadelemizi her alanda, aynı kararlılıkla maziden atiye taşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti bir asır önce olduğu gibi bugün de aynı kahramanlık ve fedakârlık duygularıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü ve daha müreffeh yarınlarına yürümektedir.

"TÜRKİYE YÜZYILI, İSTİKRARIN, ADALETİN, İLERLEMENİN, DAHA GÜÇLÜ VE DAHA MÜREFFEH BİR ÇAĞIN ADI OLACAKTIR"

Türkiye Yüzyılı da Malazgirt'ten Dumlupınar'a uzanan şanlı tarihimize ve bu zaferlerde emeği geçen gazi ve şehitlerimize göstereceğimiz vefanın bir nişanesi olarak barışın, istikrarın, adaletin, ilerlemenin, daha güçlü ve daha müreffeh bir çağın adı olacaktır.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor; milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum."