• BIST
  1121.47
 • Dolar
  7,7861
 • Euro
  9,0743
 • Altın
  463,1900
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
12 Kasım 2019 Salı 09:41:00 - Güncelleme:13 Kasım 2019 Çarşamba 15:25:00

İcra Müdürlüğü alımı başvuru şartları neler?

700 İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yoğun ilgi görüyor. İcra Müdürlüğü alımı için öncelikle yazılı ve sözlü sınav yapılacak. Sınav sonucunda başarılı olan adayların atanmaları kura ile yapılacak. Sözlü sınav tarihi, nihai sonuçlar ile kura günü ve yeri bakanlığın internet sitesinden ayrıca duyurulacak. İcra Müdürlüğü alımı sınavı için başvurular devam ediyor. Peki, İcra Müdürlüğü alımı başvuru şartları neler? Merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor..

İcra Müdürlüğü alımı sınavı ne zaman? İcra Müdürlüğü alımı başvuru şartları neler? sorularının yanıtı arama motorlarında güncel olarak araştırılan konular arasında yerini aldı. İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı alımına başvurmak isteyen adaylar şartları öğrenmek istiyor. Başvurularını gerçekleştirenler ise İcra Müdürlüğü alımı sınavının ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. Alıma, "Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak" koşuluna uygun kimseler başvurabiliyor. İcra Müdürlüğü alımı ile ilgili merak edilenler haberimiz içerisinde yer alıyor. 

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Adalet Bakanlığı İcra müdürlüğü alımı başvuruları 7 Kasım'da başladı. 1 hafta sürecek alım başvuruları 14 Kasım'da bitecek.

ADALET BAKANLIĞI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI NE ZAMAN?

Yazılı sınav, ÖSYM tarafından 28 Aralık Cumartesi günü Ankara'da yapılacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak ve 90 dakika sürecek. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Sınavda adaylara, 35 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testi ile 35 sorudan oluşan alan bilgisi testi uygulanacak.

Yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 almak kaydıyla en yüksek puan alandan başlamak üzere bin 400 aday, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava çağrılmaya hak kazanacak.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Yazılı sınav sonrasında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların, sınav sonuçlarının ÖSYM ve Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilanından itibaren 5 gün içerisinde istenilen belgeleri Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığına getirmeleri veya masrafını ödemek şartıyla Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla Acele Posta Servisi (APS) yoluyla göndermeleri gerekecek.

Yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarılı olan adayların atanmaları kura ile yapılacak. Sözlü sınav tarihi, nihai sonuçlar ile kura günü ve yeri bakanlığın internet sitesinden ayrıca duyurulacak.