• BIST
  1110.05
 • Dolar
  7,2051
 • Euro
  8,4611
 • Altın
  444,9860
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
26 Şubat 2020 Çarşamba 13:52:00 - Güncelleme:26 Şubat 2020 Çarşamba 14:26:00

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kapalıçarşı'da sıkıştırıldı

Ulaşım zammı yapan CHP'li İmamoğlu'na tepkiler dinmiyor. Tarihi Kapalıçarşı'yı gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ulaşım zamlarını gerekçe gösteren esnaftan bazıları tepki gösterdi.

CHP, yerel yönetimlerde bile ilk yıl bitmeden çuvallamaya başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kapalıçarşı'da bu sabah incelemelerde bulundu. İmamoğlu'na Kapalıçarşı gezisinde İBB üst yönetimi de eşlik etti. Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş ve ekibi ile kahvaltıda bir araya gelen İmamoğlu, daha sonra çarşı turuna çıktı.

VATANDAŞI AŞAĞILADI

Ziyaret sırasında esnaftan bazıları ulaşım zamlarını protesto etti. Protestolar üzerine İmamoğlu, yanına gittiği esnafa zamların gerekçelerini açıkladı. İmamoğlu, indirimleri İBB meclisinin yaptığını söyleyen kişiye "Sen bayağı takip ediyorsun siyaseti" karşılığını vererek yanından ayrıldı.

AFALLATAN SORU

Gezi sırasında İmamoğlu, kendisini protesto eden başka bir kişinin de yanına gitti.  "3 yıldır yapılamayan zammı neden yaptınız" diye seslenen esnafla, İmamoğlu diyalog yaşandı. "Bağırmadan konuşalım" diyen İmamoğlu'na esnaf,  "Yüzde 35 neden?" diye sordu. Ekrem İmamoğlu, "Zammı sordun, cevap verelim. Zam yapmak zorunda kaldık" diye cevap verdi.  İmamoğlu'nu zammın gerekçesini anlatırken aynı kişi, "Seçimden önce ulaşımla ilgili dediniz ki; 'Ulaşımı indireceğim' "dedi.  İmamoğlu ise , "İndirdik. Bak, geçen sene Şubat'tan Mart'tan bahsediyorsun. 1 sene geçti aradan" şeklinde konuştu. Vatandaşın " 'Her şey çok güzel olacak' demiştiniz, olmadı" sözü üzerine İmamoğlu, "Olacak, olacak..." ifadesini kullandı. 

DHA