0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Nisan 2023 Çarşamba 07:40:00 - Güncelleme:26 Nisan 2023 Çarşamba 07:40:00

HDP'li Salihe Aydeniz'den skandal ifadeler! Abdullah Öcalan'a özgürlük vadetti Kemal Kılıçdaroğlu'na mesaj yolladı

Kaynak: Sabah

ABONE OL

7'li koalisyonun ortağı HDP'nin Bingöl'de düzenlediği mitingde ortaya çıkan DBP'li vekil Salihe Aydeniz, skandal açıklamalar yaptı. Konuşmasında terörist elebaşı Abdullah Öcalan'a "özgürlük vaadi"nde bulunan Aydeniz, "Kürt sorununun demokratik çözümünün birinci muhatabı, sayın Abdullah öcalandır. İmralı özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek; İmralı özgürleşecek, Kürdistan özgürleşecek." dedi. Konuşmasında "Buna inananlarla beraber siyaset yapalım" diyen Aydeniz, adeta 7'linin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na da mesaj gönderdi.

7'li kolisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütü PKK ve onun destekleyicisi olan HDP'ye karşı bir tepki ortaya koymaması ve terör örgütü PKK elebaşlarının da Kılıçdaroğlu'na yönelik destek açıklamaları artarak sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun teröre karşı olan bu tutumu ise terör sevicilerin seçim için bebek katili, teröristbaşı Öcalan'a özgürlük söylemlerini ortaya çıkarıyor.

HDP'li milletvekili Saliha Aydeniz, Bingöl'deki mitingde terörist başı Öcalan'ı kastederek ""Kürt sorununun demokratik çözümünün birinci muhatabı, sayın Abdullah Öcalandır. İmralı özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek; İmralı özgürleşecek, Kürdistan özgürleşecek" diye konuştu.

DBP vekili Aydeniz, "Buna inananlarla beraber siyaset yapalım" diyerek, 7'li koalisyon ve onun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderip, 14 Mayıs seçimi sonrası kendilerinin hedefledikleri kazanımları işaret etti.

HDP'NİN TERÖR SÖYLEMLERİNDE ORTAKLARI ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR

Seçim öncesi neredeyse bütün miting ve açıklamalarında özerklik talebi, teröristbaşı Öcalan ile terörden tutuklu Demirtaş'a özgürlük vadeden HDP ve onun yan partilerinin söylemlerine 7'li koalisyonun diğer partilerinden bir tepki verilmemesi dikkat çekmekte.

Seçim beyannamesinde bu teröristlerin yanında birçok terör suçlusunun da özgürlüğünü açıkça vadeden HDP'nin bu cesareti nereden aldığı ve söylemlerinin garantörlüğünü kimin yaptığı ise tartışmalara yol açmakta.

7'li koalisyonun adayı CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik PKK-KCK elebaşlarının aralıksız yaptığı destek açıklamaları ise bu denklemin ve kafalardaki soru işaretlerinin daha da keskinleşmesine neden olmakta.

KILIÇDAROĞLU HDP İLE ORTAK NOKTADA

Seçim beyannamesinde sınır içinde ve dışında terör operasyonlarının durmasını istediğini açıkça belirten HDP'nin bu isteği, geçmişte PKK'ya yönelik operasyonların sınır ötesinde uzatılmasına ilişkin tezkereye hayır oyu veren CHP tarafından kınanmadı.

Açıklamalarında devamlı Türkiye'nin sınırlarında terör örgütlerini barındırmamak için yaptığı harekatlara karşı çıkan Kılıçdaroğlu, PKK için son derece olumlu olacak olan 'askerlerimizin sınır içine çekilmesi' gerektiğini dile getiriyordu.

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile yapılan son görüşmede terör örgütü PKK destekçisi belediyelere uygulanan kayyumlara da son vereceklerini taahhüt ettiklerini açıklamıştı.

Etiketler : 7'li kolisyon HDP CHP Kemal Kılıçdaroğlu
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX