0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Haziran 2023 Salı 21:30:00 - Güncelleme:13 Haziran 2023 Salı 21:30:00

Gaziantep'te "paravan" operasyonu... 37 şüpheli yakalandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Gaziantep'te yürütülen "paravan" operasyonları kapsamında Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu modülü üzerinden sınava girecek gerçek adayların fotoğraflarının yerine joker olarak tabir edilen kişilerin fotoğraflarını yükleyerek e-sınav giriş belgelerinde sahtecilik yapmak suretiyle sürücü belgesi aldıkları tespit edilen şüpheliler ile joker olarak tabir edilen toplam 37 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Mali suçlara yönelik ülke genelinde "Paravan" adı verilen operasyon kapsamında Gaziantep'te yakalanan 37 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Gaziantep'teki polis ekipleri, mali suç örgütlerine yönelik ülke genelinde gerçekleştirilen "Paravan" operasyonu kapsamında kentte eş zamanlı operasyon düzenledi.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu modülü üzerinden sınava girecek gerçek adayların fotoğraflarının yerine joker olarak tabir edilen kişilerin fotoğraflarını yükleyerek e-sınav giriş belgelerinde sahtecilik yapmak suretiyle sürücü belgesi aldıkları tespit edilen şüpheliler ile joker olarak tabir edilen toplam 37 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Etiketler : Gaziantep Operasyon Paravan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX