0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Aralık 2023 Pazartesi 23:47:00 - Güncelleme:18 Aralık 2023 Pazartesi 23:47:00

DMM "Filistinliler görüntü kurguluyor" iddiasını yalanladı

Kaynak: Emrullah Sarıyılmaz

ABONE OL

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail'in propaganda hesapları tarafından paylaşılan görüntülerle ilgili, "Filistinliler görüntü kurguluyor" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail'in yalanlarla dünyayı manipüle etme hamlelerini boşa çıkarmaya devam ediyor. Bu kapsamda DMM, İsrail'in propaganda hesapları tarafından paylaşılan görüntülerle ilgili, "Filistinliler görüntü kurguluyor" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

DMM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İsrail'in propaganda hesapları tarafından paylaşılan görüntülerle ilgili, "Filistinliler görüntü kurguluyor" iddiası doğru değildir.

Bahse konu görüntülerin daha önce Ekim ayında sosyal medya mecralarında Faslı aktör Karim Doniazalle tarafından paylaşıldığı ve orijinal bir filmin kamera arkası görüntüleri olduğu tespit edilmiştir.

Görüntülerin iddia edildiği gibi Filistin'deki İsrail saldırılarıyla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Etiketler : filistin israil dmm israil yalanları Dezenformasyonla Mücadele Merkezi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX