0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Haziran 2023 Salı 17:23:00 - Güncelleme:20 Haziran 2023 Salı 17:23:00

Diyarbakır anneleri evlatları için nöbette

Kaynak: AA

ABONE OL

Anne Bedriye Uslu, "Çocuklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Oğlumun peşini bırakmayacağım." dedi.

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlatlarını istiyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 1387'nci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Bedriye Uslu, oğlu Mahmut'a duyduğu özlemi dile getirdi.

Evladına kavuşmak için mücadeleye devam ettiğini belirten Uslu, "Kararlıyım, bu nöbeti devam ettireceğim. İnşallah çocuklarımızı alacağız. Çocuklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Oğlumun peşini bırakmayacağım. Bütün çocuklar gelsin, eve dönsün, bu çilemiz bitsin." dedi.

Uslu, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Baba Süleyman Aydın da evladına kavuşana kadar oturma eylemini sürdüreceğini belirtti.

Aydın, "Burada sadece kendi evlatlarımız için mücadele etmiyoruz, bütün evlatlar için mücadele ediyoruz. Evlatlarımız 14-15 yaşındayken kandırılarak terör örgütüne gönderildi. Buradan evlatlarımızı istiyoruz." diye konuştu.

Etiketler : diyarbakır anneleri eylem hdp
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX