0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
24 Şubat 2023 Cuma 19:43:00 - Güncelleme:24 Şubat 2023 Cuma 19:43:00

Dışişleri Bakanlığı'ndan birinci yılında Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklama

Kaynak: AA

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna Savaşı'nın 1. yıl dönümünde, "Baştan beri reddettiğimiz bu savaşın, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tesis edecek şekilde sona ermesi için her türlü destek ve çabayı sürdürmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan Ukrayna Savaşı'nın 1. yılı hakkında yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin tüm girişimlerine rağmen Ukrayna'da tam bir yıl önce bugün başlayan savaşın halen devam ettiği kaydedildi.

Bu savaşın ağır maliyetinin yalnızca iki ülkede değil tüm dünyada olumsuz şekilde hissedildiği ifade edilen açıklamada, "Savaşın, müzakereler yoluyla adil ve kalıcı şekilde bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini her platformda vurguluyoruz. İstanbul Tahıl Anlaşması dahil benzer girişimlerle çözüme yönelik çabalara destek oluyoruz" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, "Baştan beri reddettiğimiz bu savaşın, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tesis edecek şekilde sona ermesi için her türlü destek ve çabayı sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX