0530 708 54 54
0530 708 54 54
21 Ocak 2023 Cumartesi 23:00:00 - Güncelleme:21 Ocak 2023 Cumartesi 23:00:00

Dışişleri Bakanlığı: Bu eylem İsveç'in de imzacı olduğu Üçlü Muhtıra'nın açık ihlalidir

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, "İsveç'te PKK terör örgütü iltisaklı gruplarca ülkemiz karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirilmesine müsaade edilmesini en güçlü şekilde kınıyoruz. Bu eylem İsveç'in de imzacı olduğu Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir" açıklamasını yaptı.

Bakanlık, İsveç'in başkenti Stokholm'de bugün Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan saldırıya izin verilmesinin hemen ardından bu defa şehir merkezinde PKK terör örgütü iltisaklı gruplarca Türkiye karşıtı propaganda eylemi gerçekleştirilmesine müsaade edilmesini en güçlü şekilde kınadı.

Açıklamada, "Bu eylem, terör örgütlerinin propagandasının engellenmesine dair, İsveç'in de imzacı olduğu, Üçlü Ahitname taahhüdünün açık ihlalidir" ifadelerine yer verildi.

Üçlü Ahitname'deki taahhütlere bağlı olunduğunu söylemek ile bu taahhütleri yerine getirmenin iki ayrı husus olduğunun vurgulandığı açıklamada, "İsveç'ten, Üçlü Ahitname'deki taahhütleri uyarınca özellikle terörizmle mücadele alanında söylemin ötesinde, somut ve etkili adımlar atmasını beklediğimizi bir kez daha vurguluyoruz" denildi.

Etiketler : Bakanlık İsveç Stokholm
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX