0530 708 54 54
0530 708 54 54
19 Şubat 2023 Pazar 10:15:00 - Güncelleme:19 Şubat 2023 Pazar 10:15:00

Deprem bölgesinde çalışmalarını tamamlayan Bosna Hersek ekibi Sakarya'da misafir edildi

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da arama kurtarma çalışmalarını tamamlayan Bosna Hersek ekibi, dönüş yolunda Sakarya'da konakladı.

Depremlerden etkilenen Hatay'da enkaz altında kalanların kurtarılması için 10 gün boyunca gece gündüz görev yapan Bosna Hersek sivil savunma ve arama kurtarma ekibi, çalışmalarını tamamladı.

Ülkelerine dönüş yolunda Serdivan Bosna Sancak Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneğince Sakarya'da bir otelde misafir edilen ekipler, dinlendikten sonra Aziz Duran Parkı'nı ve Tarihi Çark'ı gezdi.

Buradaki restoranda kahvaltı yapan ekipler, derneğe de misafir oldu. Boşnak böreği, Türk kahvesi ve çay ikramlarının ardından ekiplere Türkiye ve Bosna Hersek bayraklarının bulunduğu rozet ve anahtarlıklar hediye edildi.

Dernek Başkanı Rafet Yapıcı, yaşadıkları büyük depremlerden dolayı büyük üzüntü içeresinde olduklarını dile getirerek, "10 günden beri gece gündüz çalışan, bizlere destek veren Bosna Hersek sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerimizi ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk" dedi.

Etiketler : asrın felaketi deprem bosna hersek hatay arama kurtarma sakarya
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX