CHP'li Atılgan: İkinci turda da oyumu Başkan Erdoğan'a vereceğim

Yayın Tarihi: 26 Mayıs 2023 Cuma 12:23:00

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2023 Cuma 12:23:00

CHP Kadın Kolları Eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, seçime günler kala partisinin içinde bulunduğu durumdan dolayı büyük üzüntü yaşadığını açıkladı. Atılgan, "Kılıçdaroğlu ve ekibi, CHP'yi bitirmeye ant içmiş gibi davranıyor. İttifak adı altında olmayacak partilerle aynı masaya oturdular. Partiye emek verenleri listeye bile almadılar. İkinci turda da oyumu Erdoğan'a vereceğim" dedi.

Sabah Gazetesi

ABONE OL

CHP Kadın Kolları Eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, ilk turda olduğu gibi ikinci turda da Başkan Erdoğan'a oy vereceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP'nin yanlış aday gösterdiğini belirten CHP Kadın Kolları Eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, sözlerine şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu ve ekibi sanki CHP'yi bitirmeye ant içmiş gibi davranıyor. İttifak adı altında olmayacak partilerle aynı masaya oturdu. Partiye emek verenleri listeye bile almadı, onun yerine tepeden inme kişileri aday gösterdi. Neresinden tutsanız elinizde kalır. Koltuğunu bırakmamak için bol keseden vekillik dağıttı. Sonuç fiyasko. CHP'lilerin umutlarıyla oynadığı yeter artık.

Benim gibi hayal kırıklığı yaşayan çok insan da var. Başarısızlıklarını örtmek için her seçim 'oylarımız çalındı' bahanesini de kullanmaları artık gülünç oluyor. Seçmenin aklıyla alay etmesinler artık. Erdoğan ile aranda 2,5 milyon oy farkı var. Yenildiğinizi kabul edin. Bakın gençliğimden beri CHP'liyim. Partim için yıllarca emek verdim, ter döktüm. Çok önemli görevlerde de bulundum. Partime böyle bir Genel Başkan hiç yakışmıyor. Ben ilk turda Recep Tayyip Erdoğan'a oy verdim. İkinci turda da oyumu Erdoğan'a vereceğim.

14 Mayıs öncesi HDP seçmenini yanına çekmek için her şeyi yaptı. Baktı ki yetmiyor oyları, şimdi milliyetçi bir ağız ile konuşuyor. Bu tavrı bile samimiyetten ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Bir eliyle barış işareti yapıyor, diğer eliyle bozkurt işareti yapıyor. Seçmen buna kanar mı? Kılıçdaroğlu ve ekibi bence bir an önce CHP'den gitmeli. İkinci turdan sonra zaten gitmek zorunda kalacak. Partimiz sahipsiz değil. Atatürk'ün partisinin geldiği noktaya bak. Hırsından Muharrem İnce'yi bile harcadı. Herkesle ittifak yaptı ama CHP'nin öz evladını dışladı. İnce'yi kaset komplosu ile saf dışı bıraktılar. Bir de çıkıp 'İnce'ye yapılan çok yanlıştı' diyor, kimse bu açıklamasını inandırıcı bulmuyor. Kılıçdaroğlu'nun son çırpınışları ama seçilemeyecek. Sadece kendini değil, partiyi de bitirdi. İçim sızlıyor, yazıklar olsun..."