0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Mart 2022 Çarşamba 19:47:00 - Güncelleme:09 Mart 2022 Çarşamba 19:47:00

Çavuşoğlu ve Dönmez İsrail'e gidecek

Kaynak: AA / TRT Haber

ABONE OL

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İsrail'e gidecek. İki bakan, İsrail ile ilişkilerin geliştirilmesi için resmi temaslarda bulunacak.

2008'den bu yana Türkiye'yi ziyaret eden ilk İsrailli lider Isaac Herzog ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ortak basın toplantısı düzenledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile düzenlediği ortak basın toplantısında enerji güvenliğine değindi. Erdoğan, "Enerji alanında yürütülecek projelerde işbirliğine hazırız" dedi.

Türkiye'nin böylesi projeleri hayata geçirebilecek tecrübe ve kapasiteye sahip olduğunu da belirtti.

Başkan Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile yaptığı ortak basın toplantısında duyurdu.

Başkan Erdoğan, "Dışişleri Bakanımızın Filistin ve İsrail'e yapacağı ziyareti, ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın İsrail ziyaretini önemsiyorum" dedi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Çavuşoğlu, 3 Nisan'da İsrail'e gidecek. Karşılıklı büyükelçi atanması konusu Çavuşoğlu'nun İsrailli mevkidaşı ile yapacağı görüşmede ele alınacak.

Etiketler : Dışişleri Bakanlığı Çavuşoğlu Herzog i
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX