0530 708 54 54
0530 708 54 54
12 Şubat 2019 Salı 14:03:00 - Güncelleme:12 Şubat 2019 Salı 17:06:00

Başkan Erdoğan: Kurla faizle beceremediler soğan, patates, bibere sarıldılar ama gereken dersi vereceğiz

Kastamonu Kuzeykent Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Başkan Erdoğan, gıda terörü estirenlere sert tepki gösterdi. Dolar kurunun yükselmesinin ardından fiyatların bilinçli olarak yukarı çekildiğini ve kurdaki düşüşün ardından fiyatlarda düşüş olmadığını söyleyen Başkan Erdoğan 'Baktılar kurla faizle diplomasiyle olmuyor soğan, patates, biber, patlıcana sarıldılar. Ama gıda terörü estirenlere gereken dersi veriyoruz vereceğiz. Tanzim satış uygulaması ile fiyatlar yarı yarıya düştü daha da düşmeye devam edecek' dedi.

 Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

İstanbul'da helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

BİZ TÜRKİYE'Yİ BÜYÜTTÜK, GÜÇLENDİRDİK

 

Biz Türkiye'yi büyüttük, güçlendirdik. Kastamonuya son 16 yılda 15 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 971 adet yeni derslik yaptık. Bugün Kastamonu'da bir üniversite varsa bu AK Parti sayesindedir. Turizmi Kastamonu için gelir kapısı getirmeye kararlıyız. Sağlıkta 12'si hastane olmak üzere, 25 sağlık tesisini Kastamonu'ya kazandırdık.

 

Kastamonu'da uzun vadeli içme suyu sorununu çözmek için Kırık Barajını inşa ediyoruz. Çiftçimiz 781 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik.

"TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ HESAPLAR..."

Türkiye üzerindeki hesaplar dün neyse bugün de aynıdır. Çünkü Türk aynı Türk'tür. Hasımları da aynı hasımlardır. Bu yüzden biz her fırsatta rabiamızı haykırıyoruz. Ne diyoruz, tek millet, tek vatan, tek devlet, tek bayrak diyoruz.

Türkiye güçlü olmaya güçlü kalmaya ve sürekli ileriye gitmeye mecburdur. Güçlü olmak için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

DEVLETİMİZİ AYAĞA KALDIRDIĞIMIZ İÇİN BİZE DÜŞMAN OLDULAR

AK Parti, Türkiye'nin alıcılarını kendi tarihine kendi gücüne ayarladı için saldırı altındadır. Halka tepeden bakanların aksine, milletin iradesinin üzerinde irade tanımayarak demokrasimizi ileriye taşıdık. Milletimizle birlik olduğumuz, insanlarımıza güven aşıladığımız, devletimizi ayağa kaldırdığımız için bize düşman oldular. Maruz kaldığımız bu düşmanlıkları berat belgemiz olarak görüyorum. Saldıranların hedefi aslında Türkiye'dir.

KASTAMONU'YA YATIRIMLAR

Biz Türkiye'yi 81 vilayetinin tamamıyla büyüttük, güçlendirdik. Kastamonu'ya son 16 yılda 15 katrilyon yatırım yaptık.

Eğitimde 971 yeni derslik yaptık. TOKİ vasıtasıyla 3 bin 556 konut projesini hayata geçirdik. AK Parti yatıyor kalkıyor halkımıza daha iyi hizmet nasıl veririz diye düşünüyor. 25 sağlık tesisini Kastamonu'ya kazandırdık. Biz yaptıkça onlar da sürekli engeller koyarak gelişmemizi engellemeye çalıştılar. Milletimiz kendi içinde bölündü, kavgaya tutuştu.

CUNTA İLE KRİZLE TEPEMİZE BİNDİLER

Ekonomi silahını üzerimizden hiç eksik etmediler. Cunta ile krizle tepemize bindiler. Bizmi 17 yıllık iktidarımız bunlarla mücadele ile geçti. Kur, faiz algı operasyonlarıyla insanımızı bunalttılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça daha çok kenetlendik. Ülke olarak hedeflerimize ulaşma kararlılığımızı perçinledik.

BİR ANDA FİYATLAR YARIYA İNDİ

Bugüne kadar hiçbir meselede Türkiye'yi istedikleri gibi eğip bükemediler. Baktılar, kur, faiz, algıyla olmuyor ülkemizi patlıcan, domates, biber üzerinden ülkemizi ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Bu hamleyi boşa çıkardık mı? Şimdi artık çadırlar kuruldu. Bir anda fiyatlar yarıya indi. Şimdi temizlik ürünlerini de satmaya başlayacağız. Gıdada terör estirenlere gereken dersi vereceğiz, bakalım bundan sonra sırada ne var göreceğiz."


Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes