0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Haziran 2021 Cuma 12:03:00 - Güncelleme:25 Haziran 2021 Cuma 12:03:00

Canan Kaftancıoğlu ve Fatih Portakal inanmamıştı... Bakan Koca yaz bitmeden haklı çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mayıs ayının başlarında yaptığı açıklamada "Yaz döneminde 18 yaş üstü herkes aşılanabilir" demişti. Bakan Koca'nın bu sözleriyle, FOX TV'nin eski sunucusu Fatih Portakal, "İ-nan-mı-yo-rum", CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise "Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca yüzü kızarmayacak nasıl olsa" paylaşımlarıyla alay etmişti. Bugün itibariyle 18 yaş ve üstündekilerin aşılanmasına başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mayıs ayının başlarında haziranda yoğun bir aşı sevkiyatı olacağını duyurarak "Yaz dönemi itibarıyla da 18 yaş ve üstü herkesin aşılanması için yoğun bir çaba içindeyiz" açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Koca: Yaz döneminde 18 yaş üstü aşılanabilir

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet de Bakan Koca'yla yaptığı görüşmeyi köşesine taşıyarak "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca görüşmemizde, 'Yaz döneminde 18, belki de 16 yaş üstü herkes aşılanabilir' dedi" bilgisini paylaşmıştı.

CHP'li Kaftancıoğlu: Yüzü kızarmayacak nasıl olsa

Bu açıklama üzerine Twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Yaz bitiminde bu sözü hatırlatılınca yüzü kızarmayacak nasıl olsa. Bir hekimin göz göre göre bu derece yalan söyleyebilmesi, gerçekleri perdelemesi, yeri geldiğinde bilimi çarpıtması benim ağrıma gidiyor. Değer mi? Mesleğinden, vatandaştan utanmıyorsa kendinden utanır insan" demişti.

Fatih Portakal: İ-nan-mı-yo-rum

Benzer şekilde FOX TV'nin eski sunucusu Fatih Portakal da Twitter hesabından paylaşımda bulunmuş, Bakan Koca'nın mesajıyla ilgili haberi alıntılayarak "İ-nan-mı-yo-rum" sözleriyle dalga geçmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes