0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Aralık 2023 Pazartesi 21:07:00 - Güncelleme:25 Aralık 2023 Pazartesi 21:07:00

Şehit babasına hakaret eden Can Ataklı hakkında soruşturma başlatıldı

Türkiye Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen 12 Mehmetçiğin yasını tutarken terör sevici DEM Parti'nin ortağı CHP kanadında skandallar devam ediyor. CHP yandaşı gazeteci Can Ataklı canlı yayında şehit babasına hakaret etti. Ataklı, şehit babasına yönelik "Kavala'ya ve Öcalan'a özgürlük isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz' diyor. Kimsin lan kimsin? Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?" sözlerini kullandı. Bu ifadeler sonrasında Ataklı hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlatıldı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 12 askerin şehit düşmesi sonrası Türkiye teröre karşı tek yürek oldu.

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın cenazesinde konuşan baba Mehmet Aslan, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı DEM Parti ve onun ortağı CHP'ye tepki gösterdi.

Baba Mehmet Aslan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yönelik "Selahattin Demirtaş'a, Osman Kavala'ya özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Canlı yayında şehit babası Mehmet Aslan'ın sözlerine ilişkin konuşan CHP yandaşı Can Ataklı çirkin açıklamalarda bulundu.

Ataklı, şehit babasının Özgür Özel'e yönelik açıklamasına ilişkin "Bir güruh PKK'ya hizmet ediyorsunuz diyor. Tamamen provokasyon. Öbür tarafta da mikrofon tutuşturuyorlar adamın eline. Kavala'ya ve Öcalan'a özgürlük isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz' diyor. Kimsin lan kimsin? Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

ATAKLI HAKKINDA SORUŞTURMA

Gazeteci Can Ataklı hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ataklı'nın sosyal medya platformu X ve diğer sosyal medya hesaplarında paylaştığı videoda, şehit aileleri ve şehit babaları hakkında söylediği sözleri, "olumsuz ve saldırı niteliğinde" olarak değerlendirdi.

Başsavcılık, Ataklı hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlattı.

Etiketler : can ataklı şehit babası hakaret pençe-kilit
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX