0530 708 54 54
0530 708 54 54
08 Kasım 2017 Çarşamba 10:58:00 - Güncelleme:08 Kasım 2017 Çarşamba 11:14:00

ByLock’tan ünlü isim Eser Karakaş'ın AİHM'de görev yapan eşi Işıl Karakaş çıktı

FETÖ nedeniyle üniversitedeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Eser Karakaş'ın AİHM'de görev yapan eşi Işıl Karakaş'ın ismi ByLock yazışmalarından çıktı.

FETÖ/PDY'nin ByLock mesajlaşmalarının çözümlemeleri bir bir soruşturma dosyalarına ekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma dosyasına giren son ByLock yazışmasından FETÖ nedeniyle üniversitedeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Eser Karakaş'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde tek Türk yargıç olarak görev yapan eşi Işıl Karakaş çıktı.

TAZMİNAT KARARI İÇİN ACELE EDİN

İki FETÖ şüphelisi arasında darbeden aylar önce gerçekleşen ByLock yazışmasında Işıl Karakaş'ın bulunduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden dershane mağduriyeti ile ilgili bir tazminat kararı çıkarılması için acele edilmesi gerektiği ifade ediliyor.

'GİTMEDEN YETİŞTİRELİM'

Soruşturma dosyasında yerini alan görüşmede şu ifadeler geçiyor: "Hemen başlatalım abi. Sebebi de şu dönemin Türkiye temsilcisi Eser Karakaş'ın hanımıymış. Görev süresi dolmadan yetiştirelim diyorlar. Ve de içi en çok dolu dosya. 'Dershanelerin maddi mağduriyeti' bir tazminat çıkarsa çok etkili olur deniyor." Sabah

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX