0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Nisan 2023 Salı 07:40:00 - Güncelleme:18 Nisan 2023 Salı 07:40:00

Boykot ettikleri Turgut Özal'ı örnek alacak

Kaynak: Akşam

ABONE OL

Diyarbakır'da Demirtaş'çı, Trabzon'da milliyetçi olan Kılıçdaroğlu, dün de kendini merhum 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın takipçisi ilan etti. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Müzesi açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, "Özal'ın hedef koyduğu gelişen Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz" dedi.

6'lı masanın Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Anı Mekanı'nın açılış töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Rahmetli Özal, başbakanlığı dönemde Türkiye'nin içine girdiği krizden süratli bir şekilde, sağlıklı kararlar alarak çıkarmasını bildi. Türkiye ekonomisiyle bir atılım sürecinin içine girdi. Devleti yönetmenin ne kadar değerli olduğunu, Özal'dan çoğu kez duyduk" dedi.

BAHANE ÜRETTİLER

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması akıllara 31 Ekim 1989'da Özal'ın cumhurbaşkanı seçilmesi öncesinde SHP'nin (12 Eylül Darbesi'yle kapatılan CHP'nin yerini aldı) Özal'a karşı tutumunu akıllara getirdi. SHP ve DYP, Özal'ın lideri olduğu Anavatan Partisi'nin Mart 1989'da düşen oylarının Özal'ın cumhurbaşkanı seçilmesine engel oluşturduğunu savunmuştu. SHP ve DYP, Özal'ın cumhurbaşkanı seçilmesi sürecinde boykot uygulamıştı.

Etiketler : Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu SHP ve DYP Özal
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX