0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Kasım 2022 Pazar 01:39:00 - Güncelleme:20 Kasım 2022 Pazar 01:39:00

Suriye ve Irak'ın kuzeyine Pençe-Kılıç Hava Harekatı

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere "Pençe-Kılıç Hava Harekatı" yapıldığını açıkladı.

Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik hava harekatı başlattı. Harekat, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) sosyal medya hesabından "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" paylaşımı ile duyuruldu.

Paylaşımda, bir Türk savaş uçağının pistten kalkış anına ilişkin fotoğrafa da yer verildi.

MSB, Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik hava harekatının ilk görüntülerini, "Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor." ifadeleriyle paylaştı.

Görüntüler "Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor!" ifadeleriyle paylaşıldı.

PENÇE-KILIÇ HAVA HAREKATI

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyine teröristler tarafından Türkiye'ye saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ hava harekâtı icra edildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, "PENÇE KILIÇ Hava Harekatı" ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere 'PENÇE KILIÇ' hava harekâtı icra edilmiştir" denildi.

Etiketler : msb operasyon terör
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX