0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Şubat 2023 Perşembe 21:07:00 - Güncelleme:16 Şubat 2023 Perşembe 21:07:00

Baykar'dan deprem bölgesine yemek desteği... Aşevleri kuruluyor

Kaynak: AA

ABONE OL

Kahramanmaraş'ta merkezli meydana gelen ve 10 ilde büyük hasarlar bırakan depremlerin ardından tüm Türkiye seferber oldu. Bu kapsamda depremzedelere yardımlarını sürdüren Baykar, afet bölgesinde 3 farklı noktada geçici aşevleri kuracağını açıkladı.

Baykar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede 3 farklı noktada geçici aşevleri kuruyor.

Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Baykar olarak 3 farklı noktada, 3 öğünde toplam 13 bin 500 kişiye yemek dağıtacak geçici aşevleri kuruyoruz. Kahramanmaraş Avşar Çadır Kent, Kahramanmaraş KAFUM Çadır Kent, Hatay Samandağ Çadır Kent. Milletimiz için varız, Milletimizin yanındayız." ifadelerine yer verildi.

Baykar'la birlikte çalışmalar yürüten Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) da AFAD ile koordineli bir şekilde acil ihtiyaç malzemelerinin dağıtımını sağlıyor. T3 Vakfı ayrıca, depremden etkilenen çocukların eğitim süreçlerine destek olmak ve sosyal hayata katılımlarını hızlandırmak amacıyla deprem bölgesinde teknoloji atölyeleri kuracak.

Öte yandan, T3 Vakfı'nın Twitter hesabından depremde vefat eden Deneyap Teknoloji Atölyesi öğrencilerine ilişkin taziye mesajı paylaşıldı.

Mesajda, şunlar kaydedildi:

"Deneyap Teknoloji Atölyesi öğrencilerimizden Kahramanmaraş'tan Tuğberk Eymen Köftecioğlu ve Gaziantep'ten Ahmet Çopuroğlu'nu deprem felaketi sonucu kaybettik. Yakınlarını kaybeden bursiyerlerimize, öğrencilerimize, eğitmenlerimize ve bütün milletimize Allah'tan sabır niyaz ediyoruz. Tüm Deneyap ailemizin başı sağ olsun."

Etiketler : deprem aşevi Baykar
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX